Wybierz miasto

Utalentowani biegacze

Autor: MF

2001-06-22, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

Bracia Marcin i Przemek Bendowscy ze Słocina (gm. Grodzisk Wlkp.) zajęli czołowe miejsca podczas Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski Szkół Gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce.

Marcin Bendowski jest uczniem drugiej klasy Gimnazjum nr 1 w Grodzisku Wlkp. Jego o rok młodszy brat Przemek chodzi do tej samej szkoły o klasę niżej. Oboje bardzo interesują się lekkoatletyką. - Prawie zawsze wygrywaliśmy zawody szkolne i gminne w biegach - opowiadają Marcin i Przemek.

Właśnie podczas jednych z takich zawodów zauważył ich Andrzej Dąbrowski, który jest nauczycielem wychowania fizycznego w innej grodziskiej szkole. Uznał, że chłopcy są na tyle utalentowani, że warto spróbować z nimi trenować na poważnie. W ten sposób trzy miesiące temu w Słocinie powstała grupa lekkoatletyczna, która obecnie liczy 10 osób. Marcin i Przemek regularnie cztery razy w tygodniu trenują pod okiem swojego trenera.

Pierwsze efekty treningów było już widać na ostatnich zawodach w Poznaniu. Podczas Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski w Lekiej Atletyce, które odbyły się 12 czerwca na stadionie Olimpii, Marcin i Przemek w biegu na dystansie 1000 m zdobyli wysokie miejsca. Marcin z wynikiem 2:46:73 został wicemistrzem Wielkopolski. Przemek zajął piąte miejsce.