Wybierz region

Wybierz miasto

  Utalentowani biegacze

  Autor: MF

  2001-06-22, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Bracia Marcin i Przemek Bendowscy ze Słocina (gm. Grodzisk Wlkp.) zajęli czołowe miejsca podczas Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski Szkół Gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce.

  Bracia Marcin i Przemek Bendowscy ze Słocina (gm. Grodzisk Wlkp.) zajęli czołowe miejsca podczas Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski Szkół Gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce.  Marcin Bendowski jest uczniem drugiej klasy Gimnazjum nr 1 w Grodzisku Wlkp. Jego o rok młodszy brat Przemek chodzi do tej samej szkoły o klasę niżej. Oboje bardzo interesują się lekkoatletyką. - Prawie zawsze wygrywaliśmy zawody szkolne i gminne w biegach - opowiadają Marcin i Przemek.

  Właśnie podczas jednych z takich zawodów zauważył ich Andrzej Dąbrowski, który jest nauczycielem wychowania fizycznego w innej grodziskiej szkole. Uznał, że chłopcy są na tyle utalentowani, że warto spróbować z nimi trenować na poważnie. W ten sposób trzy miesiące temu w Słocinie powstała grupa lekkoatletyczna, która obecnie liczy 10 osób. Marcin i Przemek regularnie cztery razy w tygodniu trenują pod okiem swojego trenera.

  Pierwsze efekty treningów było już widać na ostatnich zawodach w Poznaniu. Podczas Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski w Lekiej Atletyce, które odbyły się 12 czerwca na stadionie Olimpii, Marcin i Przemek w biegu na dystansie 1000 m zdobyli wysokie miejsca. Marcin z wynikiem 2:46:73 został wicemistrzem Wielkopolski. Przemek zajął piąte miejsce.


  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)