Wybierz region

Wybierz miasto

  Zlekceważyli kibiców

  Autor: KF

  2001-06-28, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  W przypadku awansu do trzeciej rundy pucharu Intertoto, nie tylko grodziscy kibice mogli obejrzeć sławy z Paris SG z Anelką na czele. Niestety, podopieczni trenera Lorensa zagrali w Bułgarii tak, jakby bardziej cenili ...

  W przypadku awansu do trzeciej rundy pucharu Intertoto, nie tylko grodziscy kibice mogli obejrzeć sławy z Paris SG z Anelką na czele. Niestety, podopieczni trenera Lorensa zagrali w Bułgarii tak, jakby bardziej cenili sobie tydzień urlopu.  Kiedy tuż przed wyjazdem do Bułgarii pytaliśmy Piotra Piechniaka z jakim nastawieniem zespół jedzie na rewanż ze Spartakiem Warna, usłyszeliśmy w odpowiedzi, że zespół będzie walczył o awans, bo i tak nie ma już czasu na urlop.

  Po przegranej w fatalnym stylu 4:0 (w pierwszym meczu było 1:0 dla Dyskobolii), piłkarze udali się jednak od poniedziałku na wcześniej nie planowany tygodniowy urlop.

  Przypomnijmy, że w następnej rundzie Groclin miał zmierzyć się z ukraińską drużyną Tavrija Symferopol. W trzeciej rundzie po rezygnacji hiszpańskiej FC Malaga, na zwycięzcę tego pojedynku czekał Paris SG z mistrzem świata w składzie Anelką, czy też nigeryjską gwiazdą Okochą. Pokonanie Ukraińców podobnie jak Bułgarów było w zasięgu możliwości Groclinu. Stracona została szansa wypromowania Groclinu i Grodziska w świecie wielkiego sportu. Taka okazja nieprędko, a może nigdy się nie powtórzy.

  Kibice czują się zlekceważeni, czemu dają wyraz w wielu telefonach do redakcji. Gdyby wiedzieli, że piłkarzom najwyraźniej bardziej zależało na urlopie niż swojej pracy, z pewnością daliby sobie spokój z dopingowaniem Dyskobolii w pierwszym meczu z reprezentującymi poziom drugiej ligi polskiej Bułgarami. Nie wiadomo zresztą czy przyczyn kompromitacji w Warnie należy upatrywać wyłącznie po stronie zawodników.

  Nowy trener Edward Lorens w jednej z pierwszych publicznych wypowiedzi podważył sens występów w Intertoto. Później z tej wypowiedzi wycofywał się, kiedy usłyszał, że kierownictwo klubu traktuje międzynarodowy debiut poważnie.

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)