Poznański maraton to okazja do zabawy, ale przede wszystkim ostra sportowa rywalizacja

Poznański maraton to okazja do zabawy, ale przede wszystkim ostra sportowa rywalizacja (© S. Seidler)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

10 Poznań Maraton dobiegł końca. Wygrał go Kenijczyk Kimeli z czasem 2 godziny 19 minut i 15 sekund. Za nim na metę wbiegł Etiopczyk Yilma i Kenijczyk Kiphoge Ulicami miasta biegło około 4,5 tysiąca zawodników. To około 2000 osób więcej, niż w maratonie warszawskim. To również największa liczba startujących w historii polskich maratonów.

Główny bieg rozpoczął się o godzinie 10. Start w zawodach zapowiedziały gwiazdy. Jan Białk, Piotr Pobłocki i Rafał Wójcik zawalczą z zagranicznymi zawodnikami, między innymi Richardem Mutai i Elishą Sawe z Kenii. W kategorii kobiecej reprezentantka Tanzanii Selam Assefa Tamre, przymierzy się do pobicia rekordu trasy. Obecny ustanowiła w 2002 roku Wioletta Uryga, która wystartuje również w 10. Poznań Maratonie. Jest o co walczyć, bo pula nagród wynosi ponad 100 tysięcy złotych. A każdy zawodnik, który ukończy bieg weźmie udział w losowaniu samochodu osobowego chevrolet aveo sedan.


Z okazji jubileuszu 141 zawodników, którzy brali udział we wszystkich Poznań maratonach, otrzyma pamiątkowe koszulki. Przy biurze maratonu będzie też można podziwiać wystawę na temat poprzednich edycji zawodów. Na medalach dla zwycięzców 10. Poznań Maratonu jest wygrawerowana podobizna zmarłego niedawno zastępcy prezydenta Poznania Macieja Frankiewicza, który był inicjatorem poznańskiego maratonu i brał udział w każdej edycji. - Postanowiliśmy jubileuszową edycję maratonu dedykować zmarłemu prezydentowi - mówi Janusz Rajewski, dyrektor maratonu.

- W ten symboliczny sposób prezydent Frankiewicz będzie z nami podczas jubileuszowej edycji, do której tak bardzo się przygotowywał i czekał z niecierpliwością - dodaje Janusz Rajewski.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!