Miasto likwiduje Ośrodek Sportu i Rekreacji. Majątek trafi do Spółki Sport Pleszew, która wybuduje kompleks sportowy. Radni podjęli uchwałę jednogłośnie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Miasto likwiduje Ośrodek Sportu i Rekreacji. Majątek trafi do Spółki Sport Pleszew, która wybuduje kompleks sportowy.

Radni podjęli uchwałę jednogłośnie. Burmistrz zapewnił ich wcześniej, że wszyscy pracownicy OSiR zostaną ,,automatycznie zatrudnieni” w nowo utworzonej spółce Sport Pleszew. OSiR zostanie postawiony w stan likwidacji z dniem 1 sierpnia br.
Spółka Sport Pleszew ma wybudować za 25 mln zł kompleks sportowy z parkiem wodnym i kręgielnią. Miasto wniosło do nowej spółki aportem majątek OSiR, wyceniony na ponad 1,6 mln zł. - Dzięki temu spółka będzie mogła sama ubiegać się o środki finansowe - twierdzi burmistrz Marian Adamek. Dodał, że kapitał spółki będzie jeszcze podwyższony o 1,7 mln zł, które miasto przeznaczyło w tegorocznym budżecie na budowę kompleksu sportowego. Ponad to we wrześniu rada ma podjąć uchwałę o emisji obligacji, które pozwolą zebrać ok. 8 mln zł na budowę parku wodnego. - Te wszystkie środki łącznie pozwolą na zakończenie inwestycji w stanie surowym w roku 2010 - mówił burmistrz.
Kolejne środki miasto chce pozyskać z dotacji. - Mamy zagwarantowane 2 mln zł z urzędu marszałkowskiego, o ile inwestycja ruszy - mówił Adamek. Miasto liczy jeszcze na 1,5 mln zł dotacji z funduszy na rewitalizację terenów powojskowych, 2 mln zł z funduszy na rozwój turystyki oraz na nieoprocentowane kredyty z programów unijnych.
- Liczymy także na pomoc starostwa - dodał burmistrz. Twierdzi, że powołanie spółki pozwoli odliczyć 5 mln zł VAT-u z inwestycji, czego nie mogłoby zrobić miasto. Przetarg na wykonawcę ma zostać ogłoszony lada dzień. - Na przełomie września i października będzie rozstrzygnięty, a miesiąc później zaczną się pierwsze prace budowlane - zadeklarował burmistrz. Zakończenie inwestycji przewiduje w 2012 roku.
Burmistrz zapewniał, że praca nowych pracowników i tych starych z OSiR będzie się układała haromonijnie. - W nowej spółce jedna ekipa będzie zarządzała budową kompleksu sportowego, a druga zajmie się bieżącą działalnością sportu - mówił. Dodał, że dotychczasowy dyrektor OSiR Andrzej Madaliński najpierw będzie likwidatorem OSiR, a potem dyrektorem ds. sportu w spółce Sport Pleszew. - I nadal będzie robił to, co robi teraz - powiedział burmistrz.
Jego słowa potwierdza dyr. Madaliński. - To bardzo dobrze, że powstanie spółka. Będą inne uwarunkowania finansowe. Będziemy robili to co dotychczas. Dla nas nic się nie zmienia, poza szyldem firmy - mówi.
Burmistrz oświadczył radnym, że do rady nadzorczej spółki powoła radców prawnych: Jana Półtoraka i Leszka Gogolińskiego oraz ekonomistę Bartosza Oleksego. Dodał, że zaproponuje im aby nie ogłaszali konkursu na prezesa zarządu i powołali na to stanowisko Eugeniusza Małeckiego, byłego wojewodę kaliskiego, a potem radnego Gołuchowa, który kilkanaście lat przepracował na kierowniczym stanowisku w kaliskim WBK, skąd został zwolniony 30 kwietnia br. w powodu likwidacji stanowiska.
Radny Artur Chołody pytał jakie doświadczenie ma bankowiec Małecki w zarządzaniu sportem? - Jest znanym działaczem sportowym i członkiem zarządu LKS Gołuchów - odpowiadał burmistrz.
Radna Adela Grala-Kałużna, cieszyła się, że teraz rozpocznie się budowa kompleksu sportowego, kiedy są niższe ceny o 30-40 proc.od tych sprzed roku.
Wiceprzewodniczący rady Tomasz Klak dziwił się dlaczego projekt budowy aquaparku i pozwolenie na budowę kosztowało aż 520 tys. zł. Burmistrz powiedział nam po sesji, że ,,przetarg na projekt był jawny i radny Klak miał pełną informację jakie środki przeznaczono na ten cel w ubiegłym roku”. - Prócz projektu i dokumentacji, były koszty związane z podziałem i mapami geodezyjnymi, zapisami notarialnymi. Do poprawnego przygotowania dokumentacji potrzebne były też odwierty, sprawdzające podłoże - mówił.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!