Byliśmy jednym z pierwszych powiatów w Polsce, który podpisał umowę o partnerstwie z Niemcami. W tym roku mija 10 lat przyjaźni. Kontakty pomiędzy mieszkańcami dzisiejszego powiatu wągrowieckiego i Niemcami z ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Byliśmy jednym z pierwszych powiatów w Polsce, który podpisał umowę o partnerstwie z Niemcami. W tym roku mija 10 lat przyjaźni.

Kontakty pomiędzy mieszkańcami dzisiejszego powiatu wągrowieckiego i Niemcami z powiatu luneburskiego są jednak o wiele starsze niż te dziesięć lat. - Pierwsze kontakty były nawiązywane już w 1992 roku, pomiędzy naszymi gminami a powiatem luneburskim. Ich następstwem było podpisanie umów partnerskich przez wszystkie gminy Ziemi Wągrowieckiej z powiatem luneburskim w 1996 roku. Te umowy dały podwaliny do współpracy powiatów. Dlatego też w 1999 roku, kiedy to powstał powiat wągrowiecki, podpisano umowę o przyjaźni między oboma powiatami. Była to pierwsza taka umowa w Wielkopolsce i jedna z pierwszych w Polsce. Ze strony polskiej podpisał ją ówczesny starosta wągrowiecki Józef Sulikowski, a ze strony niemieckiej starosta Franz Fietz - wspomina Radosław Kubisz, kierownik wydziału europejskiego w starostwie powiatowym w Wągrowcu.
Więcej czytaj w "Tygodniku Wągrowieckim"

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!