Zakłady Cegielskiego były nieodłącznym elementem Wągrowca. Byli pracownicy ciepło wspominają tamten okres . W latach PRL-uzakłady te uchodziły za symbol dob-robytu. Kolebką zakładów im.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Zakłady Cegielskiego były nieodłącznym elementem Wągrowca. Byli pracownicy ciepło wspominają tamten okres .

W latach PRL-uzakłady te uchodziły za symbol dob-robytu. Kolebką zakładów im. Hipolita Cegielskiego jest Poznań. To właśnie tam pod koniec pierwszej połowy XIXwieku powstał niewielki warsztat. Z czasem rozrósł się on w prężnie funkcjonujące przedsiębiorstwo. Jeden z wydziałów tej firmy powstał w 1963 roku w Wągrowcu. Zakład produkował narzędzia do silników okrętowych. - Pracę tutaj zacząłem po ukończeniu szkoły zawodowej - mówi Paweł Januchowski, obecnie kierownik produkcji w firmie „Myskal”. W latach siedemdziesiątych zakład zatrudniał 200 pracowników.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!