Mostem Unii Europejskiej od niespełna dwóch tygodni można jeździć szybciej. Do niedawna obowiązywał tam znak ograniczający prędkość do 70 kilometrów na godzinę.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Mostem Unii Europejskiej od niespełna dwóch tygodni można jeździć szybciej. Do niedawna obowiązywał tam znak ograniczający prędkość do 70 kilometrów na godzinę. Teraz trasą bursztynową można jechać o nawet 20 kilometrów na godzinę więcej.

Zwiększenie prędkości obudziło w kierowcach ułańską fantazję. Kilka dni temu kierujący samochodem osobowym nie dostosowując prędkości do warunków panujących na drodze wpadł w poślizg i dachował.

- Pojedynczy, nieszczęśliwy przypadek nie może rzutować na całe zjawisko – mówi Grzegorz Gradowski, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koninie. - Ten odcinek zachęca do przyspieszenia, ale czy będzie tam ograniczenie do 40, czy 90 kilometrów na godzinę to zawsze trafią się tacy kierowcy, którzy nie dostosują się do nakazu prędkości – dodaje Gradowski.

Naczelnik konińskiej drogówki twierdzi, że od momentu zmiany znaków drogowych na moście Unii Europejskiej nie spotkał się jeszcze z negatywnym odbiorem społecznym, ale nie zmieniły się też przyzwyczajenia kierowców. O tym świadczyć może liczba mandatów za przekroczenie prędkości, która zdaniem Gradowskiego na razie nie spadła.
władze postanowiły zmienić ograniczenia prędkości w niektórych częściach miasta uznając, że są one bezzasadne. I tak poza przeprawą przez Wartę, kilka dni temu podwyższono z 50 do 70 kilometrów na godzinę prędkość na ulicach Europejskiej i Przemysłowej.

- Wszystkie zmiany organizacji w ruchu drogowym były uzgodnione z policją – mówi Jolanta Stawrowska, rzecznik konińskiego magistratu.
Nowe oznakowanie miało zwiększyć przepustowość na miejskich ulicach i poprawić bezpieczeństwo na drogach. Jednak jak mówi Grzegorz Gradowski, nie będzie można tego ocenić.
Nie jesteśmy w stanie bezpośrednio przełożyć wpływu tych zmian na bezpieczeństwo. Uważam, że odcinek trasy bursztynowej został doprowadzony do normalności – twierdzi naczelnik Gradowski.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!