Konrad J. z Konina wpadł w ręce policjantów z Centralnego Biura Śledczego i Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Znany jako tytoniowy baron mężczyzna poszukiwany był kilkoma listami ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Konrad J. z Konina wpadł w ręce policjantów z Centralnego Biura Śledczego i Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Znany jako tytoniowy baron mężczyzna poszukiwany był kilkoma listami gończymi.

Koninianin był znany policji z prowadzenia różnych nielegalnych interesów. W tym przede wszystkim produkcji podrabianych papierosów. Policjanci z CBŚ już od dwóch lat rozpracowywali nielegalnych producentów wyrobów tytoniowych w Wielkopolsce. W 2007 roku w Brudzewie (powiat turecki) zlikwidowali wytwórnię, w której znaleźli niespełna 100 tysięcy paczek papierosów o wartości 660 tys. zł. Wtedy też zabezpieczono ok. 15 ton luźnego tytoniu i uznawaną za jedną z najnowocześniejszych linię produkcyjną. Funkcjonariusze zatrzymali wówczas sześć osób związanych z nielegalnym wyrobem papierosów. Trwające nadal śledztwo wykazało, że Konrad J. jest jednym z ważniejszych członków grupy przestępczej zajmującej się handlem tytoniem. Mężczyznę zatrzymano w Krakowie. Miał on przy sobie próbki podrobionych papierosów kilku światowych miarek. Konrad J. trafił do aresztu. Za przestępstwa skarbowe, złamanie prawa własności przemysłowej i udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi mu do 5 lat więzienia.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!