Czwórkę nielegalnie pracujących obywateli Ukrainy zatrzymali w Głębockiem (gm. Ślesin) oficerowie Straży Granicznej w Kaliszu. - Sprawdzanie legalności zatrudnienia i pobytu to nasze rutynowe działania - mówi Mariusz ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Czwórkę nielegalnie pracujących obywateli Ukrainy zatrzymali w Głębockiem (gm. Ślesin) oficerowie Straży Granicznej w Kaliszu. - Sprawdzanie legalności zatrudnienia i pobytu to nasze rutynowe działania - mówi Mariusz Tyl, zastępca komendanta Straży Granicznej w Kaliszu. - Cudzoziemcy mieszkali w Polsce legalnie, ale nie mieli pozwolenia na pracę - dodaje Tyl.

Dwie kobiety i dwóch mężczyzn nielegalnie pracowało przy wyrobie wikliny. Ukraińcy zostali przewiezieni do Kalisza, gdzie ich przesłuchano.

- Zatrzymani zostali zobowowiązani do opuszczenia granic kraju w określonym terminie. Jeśli się do tego nie dostosują, będziemy musieli wydalić ich pod eskortą - mówi Mariusz Tyl.

Cudzoziemcy wrócili do domu w podkonińskiej wsi. Mają opuścić Polskę w ciągu tygodnia. Wobec polskiego pracodawcy konsekwencje wyciągnie Państwowa Inspekcja Pracy. OBAR

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!