Pilska prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie afery korupcyjnej w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Pile. Efekt – 55 osób podejrzanych o korupcję. Sprawę przejęła prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Pilska prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie afery korupcyjnej w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Pile. Efekt – 55 osób podejrzanych o korupcję. Sprawę przejęła prokuratura Okręgowa w Poznaniu. Pilska prokuratura sprawą korupcji w WORD zajęła się na początku 2008 roku. Śledztwo wszczęła na zlecenie poznańskiej prokuratury okręgowej. Po niespełna czterech miesiącach zatrzymanych zostało kilkanaście podejrzanych osób.

22 podejrzanym zarzuca się, iż pomagały w poświadczeniu nieprawdy. Podejrzani dostarczali dokumenty i fotografie, które posłużyły później do fałszowania zaświadczeń o zdanym egzaminie na prawo jazdy. Jak dotąd nie udało się jednak ustalić, kto był fałszerzem.
Kolejnym 22 osobom prokuratura zarzuciła wręczenie łapówek w zamian za pozytywny wynik egzaminu. Komu płacili za „zdanie“ egzaminu? To też już wiadomo. Zarzut przyjmowania korzyści majątkowej usłyszało siedmiu pracowników pilskiego WORD: Andrzej B., Radosław C., Stanisław K., Marcin K., Przemysław M., Marcin P. oraz Marek W. Wśród nich są egzaminatorzy.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!