A2: Groźny wypadek. Trzy osoby, w tym jedna ciężko, zostały poszkodowane na skutek zderzenia, do którego doszło na 109 kilometrze autostrady w kierunku Poznania, kilometr za węzłem w Nowym Tomyślu.

A2: Groźny wypadek - zobacz zdjęcia!Z drogi wypadły dwa samochody osobowe - BMW oraz Peugeot. O ile niemiecki sedan tylko zsunął się do rowu, to już francuskie auto dachowało i zatrzymało się na siatce odgradzającej autostradę od lasu.

W sumie samochodami podróżowało siedem osób, troje z nich wymagało hospitalizacji. Najciężej poszkodowany pasażer Peugeota - 17-letni obywatel Włoch, śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do jednego z poznańskich szpitali.

Matka chłopaka, również obywatelka Włoch została przewieziona karetką do nowotomyskiego szpitala. Do lecznicy przewieziono również będącą w ciąży pasażerkę BMW, mieszkankę województwa lubuskiego.

Pozostali uczestnicy zdarzenia zostali opatrzeni na miejscu, nie wymagali hospitalizacji. Dokładny przebieg oraz przyczyny wypadku ustali policyjne dochodzenie.

Z powodu zderzenia przez około 30 minut autostrada była całkowicie zblokowana w kierunku Poznania. Potem auta puszczano jednym pasem. Gigantyczny korek utworzył się również na nitce w kierunku Świecka, bowiem wszystkie auta musiały zjechać na węźle Nowy Tomyśl i korzystać z K-92. Spowodowane to był wypadkiem do jakiego doszło dziś po godzinie 5 rano za Trzcielem.

W działaniach ratowniczych udział wzięli strażacy z Nowego Tomyśla, Bolewic, 2 załogi pogotowia, helikopter LPR, policja oraz służby autostradowe. Podczas działań na autostradzie Komendę Powiatową PSP w Nowym Tomyślu zabezpieczała jednostka OSP Bukowiec.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!