Adaś Kaliński z Poznania walczy z neuroblastomą. Potrzebuje środków na kosztowne badania kontrolne, które musi wykonywać co trzy miesiące.

W sierpniu 2012 roku, gdy Adaś miał 2,5 roku, zdiagnozowano u niego złośliwy nowotwór układu współczulnego - Neuroblastoma III stopnia. Ogromny guz miażdżył mu płuco. Okazał się odporny na cytostatyki, więc konieczne było jego usunięcie. Guz był jednak za duży, by usunąć go całkowicie z kanału kręgowego, dlatego lekarze zdecydowali by pozostawić tzw. masę resztkową. Wszystko po to, by zminimalizować ryzyko niedowładów i porażenia układu oddechowego. Po operacji i kolejnych chemioterapiach, rodzina postanowiła skonsultować jego przypadek w nowojorskiej klinice, która się specjalizuje w leczeniu tego typu schorzeń.

To właśnie tam zalecono, by Adaś poddawany był badaniom kontrolnym co trzy miesiące, przez przynajmniej dwa lata od zakończenia leczenia. Niestety w Centrum Zdrowia Dziecka, pod opieką którego obecnie znajduje się Adaś można liczyć na wykonywanie badań kontrolnych jedynie co pół roku.

Koszt wykonania prywatnie rezonansu magnetycznego odcinka piersiowego kręgosłupa z podaniem środka kontrastowego, w znieczuleniu ogólnym to koszt między 1500 a 2000zł, w zależności od tego gdzie jest wykonywany. Dodatkowo dochodzą koszty badania krwi tzw. markery nowotworowe, co dwa miesiące, nie wspominając o lekach, które chłopiec musi przyjmować codziennie. Są to ogromne koszty finansowe dla rodziny Adasia.

- Adaś jest bardzo żywiołowym i zawsze uśmiechniętym chłopcem. Ma mnóstwo energii i wszędzie go pełno. W ogóle nie widać po nim jak ciężką walkę z chorobą musiał stoczyć. Podczas leczenia jego wola walki dawała nam dodatkową motywację. Adaś nigdy nie narzeka, cierpliwie znosi podawanie leków, pobieranie krwi, badania diagnostyczne - mówi Natalia Rybicka, która pomaga w zbiórce pieniędzy na leczenie chłopca.

Jeśli wy też chcecie pomóc, to możecie to zrobić przelewając pieniądze na podany poniżej numer konta, lub przekazać 1% podatku na jego leczenie.

Wpłat można dokonywać bezpośrednio na subkonto fundacyjne Adasia w:

Fundacja ‘Zdążyć z Pomocą’
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
z dopiskiem ‘20776 – Kaliński Adam – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia’

1% dla Adasia

Numer KRS: 0000037904
Cel szczegółowy 1%: 20776 – KALIŃSKI ADAM


Postępy w leczeniu chłopca, możecie obserwować również na jego facebookowym profilu

Więcej: Możemy ocalić nóżki Julki. Zobacz jak


Pomoc charytatywna

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!