Agata Kulesza

Agata Kulesza (© Tomasz Bolt, arch. Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

- Całym sercem jesteśmy za "Idą" - mówi Agata Kulesza, która zagrała w "Idzie" jedną z głównych ról. Film Pawła Pawlikowskiego zdobył dwie nominacje do Oscara 2015.

Przypomnijmy, "Ida" Pawła Pawlikowskiego jest nominowana do Oscara w dwóch kategoriach: "Najlepsze zdjęcia" i "Najlepszy film nieanglojęzyczny".

Zobacz: Nominacje do Oscarów 2015 [lista nominowanych]Agata Kulesza, która zagrała w filmie rolę ciotki początkującej zakonnicy, która wspólnie z nią odkrywa rodzinną historię, zdradziła, w jakich okolicznościach dowiedziała się o nominacji. Transmisję oglądała wspólnie z Joanną Kulig, która również zagrała w "Idzie".

- To jest ogromna radość - powiedziała Kulesza o nominacjach. - Ale później poszłyśmy się uczyć pieśni po łacinie. Ten film jest już za nami, kręciliśmy go dwa lata temu. Zobacz, co jeszcze aktorka powiedziała o "Idzie".

Agata Kulesza o nominacjach do Oscara 2015 dla "Idy]. Zobacz wideo

Czytaj także

  Komentarze (7)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  chocholi taniec (gość)

  Polskie aktorstwo przechodzi klimakterium. Potrafi zagrać każdą rolę, dziwkę, zbrodniarza, największą łajzę (nawet dobrze to wychodzi), ale po koncercie "świńskiego ryja" nie potrafi zagrać roli prezydenta swojego kraju, bo któż by potrafił zagrać po Jankielu?. Klimakterium, klimakterium drogie panie i panowie.

  antyPO (gość)

  Pętaki antyPolskie lubią "Idę" bo to dobry pretekst do odcięcia się od Polskości, a oni tego przecież najbardziej pragną, pełni kompleksów. Fu#k off!!!

  Dobromił (gość) (pod rozwagę)

  cd.
  Kilkadziesiąt tysięcy Polaków zginęło aby ratować żydów - a ile pełnometrażowych filmów w Polsce o tym nakręcono? Są udokumentowane fakty (liczba mnoga), iż całe polskie rodziny za ratowanie żydów były żywcem palone w stodole. A czy Żydzi w Izraelu nakręcili choć 1 taki film? Ja nie znam takiego przypadku.
  Czy na podstawie UDOKUMENTOWANYCH FAKTÓW Żydzi w Izraelu nakręcili choć 1 film o:
  - zdradzie polskich żydów i pomaganie wojskom sowieckim w 1919 r, mordowanie polskich żołnierzy i bezbronnej ludności cywilnej?
  - zdradzie polskich żydów i pomaganie wojskom sowieckim w 1939 r. Sporządzanie list inskrypcyjnych dla NKWD, na podstawie których Polaków wywożono na Sybir bądź od razu mordowano? To działanie było masowe.
  - o bezpośrednim udziale żydów w zbrodniczej organizacji NKWD i UB mordujących największych polskich patriotów? Bywały przypadki, że aresztowali tych Polaków, którzy ich ukrywali w czasie wojny przed Niemcami.
  Dlaczego Żydzi w Izraelu nie nakręcą choć 1 prawdziwego filmu o swoich zbrodniach względem Polaków, ale polscy reżyserzy ciągle kręcą tylko zafałszowane filmy jak to Polacy mordowali niewinnych żydów.

  Dobromił (gość) (pod rozwagę)

  A jaki Ty masz system wartości? Co ma wspólnego z "miłowaniem dobra" aktor i reżyser, który za judaszowe srebrniki świadomie szkaluje i oczernia własny kraj?
  Czy znasz przysłowia:
  "Nie kalaj gniazda, z którego pochodzisz."
  "Nie zanieczyszczaj studni, z której wodę czerpiesz."

  Specjaliści oceniają, iż złamanie szyfru Enigmy przyspieszyło zakończenie II WŚ co najmniej o 1 rok oraz uratowało życie wielu tysięcy ludzi. Anglicy wypuścili kolejny film, w którym całą, 100% chwałę przypisują tylko sobie. Nawet 1 słowem nie wspomnieli, że super trudny szyfr złamali polscy matematycy, szyfr oraz maszynę szyfrującą Polacy przekazali tuż przed wojną Anglikom i Francuzom.
  Ten film rozszedł się po świecie, teraz zdobył liczne nagrody.
  Oglądałem angielskie filmy, w których olbrzymie zasługi polskiego wywiadu wojskowego są całkowicie pomijane a polscy żołnierze pokazywani w sposób lekceważący, wręcz ośmieszani.
  Winę za taki stan rzeczy ponoszą przede wszystkim polscy reżyserzy, którzy mając dobrze udokumentowane wielkie osiągnięcia polskich żołnierzy, nie nakręcili przez kilkadziesiąt lat żadnego filmu.
  Wolą kręcić fałszywe i obrzydliwe filmy szkalujące Polaków.
  cdn.

  Dobromił (gość)

  Ten film to wstyd i hańba a aktorzy w niesławie zapiszą się w historii polskiej kinematografii.
  Car Aleksander też dawał ordery Polakom za pomoc przy tłumieniu powstania.