To będzie z pewnością niezapomniany muzyczny wieczór. 25 marca 2015 roku zagra u nas Al Di Meola. W Poznaniu wirtuoz gitary pojawi się ze swoim najnowszym projektem "Al Di Meola Plays Beatles and More”.

"Al Di Meola Plays Beatles and More” to projekt poświęcony twórczości legendarnej czwórki z Liverpoolu. To wyjątkowy hołd złożony słynnej grupie.

- Naprawdę jestem im dłużny to, że gram na gitarze. To był dla mnie najsilniejszy bodziec, żeby uczyć się muzyki, zatem ich wpływ na mnie był i jest naprawdę silny. Poza tym prawie każdego dnia każdy z nas odkrywa jakiś związek między piosenkami Beatlesów i codziennym życiem - zaznacza artysta.

Oto fragment występu Ala Di Meoli z Warszawy z listopada 2013 roku:


ZOBACZ TAKŻE: Koncertowy Poznań zaprasza. Jakie gwiazdy zagrają w tym roku w stolicy Wielkopolski? Sprawdź!

Al Di Meola wkroczył na muzyczną scenę w latach 70. Po okresie grania w kultowym zespole jazzowym Return to Forever skupił się na karierze solowej. W latach 80. współtworzył legendarne gitarowe trio z Paco de Lucią i Johnem McLaughlinem.

Jest też znany ze współpracy z orkiestrami symfonicznymi, między innymi z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia "Amadeus" z Poznania.

Al Di Meola o beatlesowskim projekcie:


Temu wirtuozowi gitary udało się połączyć jazz z elementami fusion, bluesa oraz latynoskim brzmieniem flamenco, samby i tanga. Słynie też z bardzo dobrego kontaktu z publicznością podczas swoich koncertów.

Al Di Meola Plays Beatles and More
25 marca, godz. 19.30
Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1
Bilety: 130/140/150 zł

Koncert, teatr, kino? Spędzaj czas kulturalnie! Zajrzyj na poznan.naszemiasto.pl


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!