Alternatywne kolędy: King Diamond

Alternatywne kolędy: King Diamond (© Wikipedia)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Macie dość oklepanych świątecznych hitów? Denerwuje Was "Last Christmas" grany z uporem maniaka przez wszystkie radiostacje? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę mocno alternatywnych kolęd i świątecznych kawałków.

Skoro do kin wszedł niedawno "Hobbit" warto zacząć od kolęd... Sarumana z "Władcy Pierścieni". 92-letni letni aktor Christopher Lee nagrał heavymetalową wersję bożonarodzeniowych piosenek.Mocno alternatywne świąteczne piosenki nagrywają także poznaniacy. Znany raper Słoń, poruszający się w stylistyce horrorcore'u w opublikował kontrowersyjne "Święta 2009".Ukarać św. Mikołaja postanowili raperzy z Dębca, co prawda obyło się bez rózgi, ale zamiast niej pojawiła się... pyra. Święta w oparach alkoholu i hip-hopu? Tak spędzał je 52 Dębiec.Także inny raper ze stolicy Wielkopolski postanowił na tapetę wziąć święta. donGURALesko wraz z ekipą PDG, jak sami twierdzą, urządzili sobie imprezę lepszą niż w Betlejem.Wracamy do gitarowych brzmień. Ci, którzy czekają na aksamitny głos Krzysztofa Krawczyka lub Maryli Rodowicz, mogą sobie odpuścić "Kolędy alternatywne" nagrane przez punkowy projekt Para Wino.Trzymając się punk-rockowego klimatu, nie sposób pominąć utworu nagranego przez The Ramones "Merry Christmas (I Don't Want To Fight Tonight)".Czytaj także

  Komentarze (2)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Bogusia (gość)

  Biedakom którzy grają w punk-rockowym klimacie i nie bardzo wiedzą chyba co grają i co przekazują taką muzyką dedykuję te słowa piosenki Eleni, poniżej link.
  Święty, niepojęty Jezu
  Żaden rozum Cię nie ogarnie
  Tylko sercem odczuwam
  Twoją miłość dla mnie

  Nauczyłeś nas kochać Ciebie
  W życie człowiecze wcielony
  Nauczyłeś nas myśleć o niebie
  W życiu tym utrudzonym

  Święty, niepojęty Jezu
  Żaden rozum Cię nie ogarnie
  Tylko sercem odczuwam
  Twoją miłość dla mnie

  Nauczyłeś nas swego nieba
  Swojej największej miłości
  Nauczyłeś nas jak szukać trzeba
  Drogi do szczęścia prostej