Marcin Klatt ma problemy z kolanem i niewykluczone, że w niedzielę będzie odpoczywał

Marcin Klatt ma problemy z kolanem i niewykluczone, że w niedzielę będzie odpoczywał (© Marek Zakrzewski )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Piłkarze poznańskiej Warty w niedzielę zmierzą się w Świnoujściu z wiceliderem II ligi. Spotkania z Flotą niezbyt dobrze im się kojarzą, ale też uważają, że najwyższa pora, by to zmienić. Piłka nożna to jednak tylko część klubu z Drogi Dębińskiej. Przedstawiciele wszystkich sześciu sekcji w niedzielę będą przekonywać poznaniaków, że warto wiązać się z zielonymi barwami.

Dzień otwarty Warty rozpocznie się o godz. 15 i potrwa trzy godziny. Impreza pod hasłem „Otwórz drzwi do sportowej kariery” skierowana jest głównie do dzieci i młodzieży. – Chcemy pokazać, że Warta to nie tylko piłka nożna, choć oczywiście ta dyscyplina jest najbardziej popularna. Nie wszyscy znają tajniki szermierki, wioseł czy laski do hokeja, a to przecież równie interesujące dyscypliny –tłumaczył prezes warciarzy, Marek Łbik.

Nabór do wszystkich sekcji klubu, dla dzieci z roczników 2003–1995, rozpocznie się o godz. 15. Równocześnie prowadzone będą zapisy do powstającego właśnie zespołu tanecznego Warcianki (klub zaprasza dziewczęta w wieku 6–18 lat). Ci, którzy będą chcieli poczuć sportowe emocje wcześniej, mogą się wybrać na stadion przy Drodze Dębińskiej już o godz. 10, bo wtedy zacznie się rywalizacja w turnieju młodzieżowym Warta Cup.

Do ambitnych planów promocyjnych Warty chcą się dostosować w tym sezonie zawodnicy Bogusława Baniaka. – W Świnoujściu nie będzie łatwo powtórzyć efektowną wygraną z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Do Floty nie mamy jakoś szczęścia. Pięć lat temu wygraliśmy 1:0, a tak to same porażki. Nad morze jedziemy więc pod hasłem „czas przełamać zła passę” – podkreślił dyrektor sportowy Zielonych Zbigniew Śmiglak. W szeregach gości zabraknie Błażeja Jankowskiego i Pawła Ignasińskiego (obaj kontuzje). Pod znakiem zapytania stoi też występ Marcina Klatta.


Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!