W czwartek, 27 sierpnia, o godz.18 podczas 13 Nocy Teatru i Poezji odbędzie się spotkanie z Antonim Liberą, pisarzem, tłumaczem, reżyserem i znawcą twórczości Samuela Becketta.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W czwartek, 27 sierpnia, o godz.18 podczas 13 Nocy Teatru i Poezji odbędzie się spotkanie z Antonim Liberą, pisarzem, tłumaczem, reżyserem i znawcą twórczości Samuela Becketta. Spotkanie poprowadzi dziennikarz „Rzeczpospolitej” Krzysztof Masłoń
Antoni Libera ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim, doktoryzował się w Polskiej Akademii Nauk. Przełożył i wydał wszystkie dzieła dramatyczne Becketta, część jego utworów prozą oraz eseje i wiersze. Sztukami Becketta zajmuje się również jako reżyser, wystawiając je w Polsce i za granicą.
Dotychczas zrealizował blisko trzydzieści spektakli. Tłumaczył również Oskara Wilde'a i tragedie Sofoklesa oraz dokonał nowego przekładu „Makbeta” Szekspira i kanonu poezji Friedri-cha Hólderlina. Przekłada też libretta operowe.
Swoją pierwszą powieść wydał w 1998 roku - Madame wygrała konkurs ogłoszony przez Wydawnictwo Znak, po czym stała się jednym z większych bestsellerów ostatniej dekady. W ciągu 10 lat osiągnęła łączny nakład 90 tysięcy egzemplarzy i przełożona została na ponad 20 języków. W 1999 była nominowana do nagrody Nike i wyróżniona została Nagrodą im. Andrzeja Kijowskiego, a w 2002 znalazła się w ścisłym finale (7 książek spośród 123) irlandzkiej IMPAC Dublin Literary Award.
Spotkanie oraz dyskusja na temat treści i stylu literackiego, a także ich wpływu na ocenę prac przez najważniejszego i ostatecznego krytyka, czyli czytelnika, a także o debiucie, który możliwy jest w każdym momencie życia odbędzie się w Galerii Nobilis, na II piętrze CKiWM Światowid. Wstęp jest wolny.
(Znak)

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!