Dzieci spędzają przy biurku nawet kilka godzin dziennie (odrabiają lekcje, korzystają z komputera itd.), dlatego bardzo ważne jest, aby miały wygodne stanowisko pracy, wspierające prawidłową postawę. W przeciwnym razie ich kręgosłup może być narażony na permanentne obciążanie, a w konsekwencji tego nawet poważne zwyrodnienia. Jak wybrać odpowiednie biurko i krzesło, podpowie ci nasz poradnik.

BIURKO:
Najważniejszym kryterium świadczącym o tym, czy biurko jest dostosowane do potrzeb osoby przy nim siedzącej, jest postawa jaką na niej wymusza. Prawidłowa nie obciąża kręgosłupa. Dziecko siedzące przy biurku musi mieć proste plecy, możliwość nieskrępowanego oparcia rąk na blacie i zgięcia ich pod kątem 90 stopni. Nogi także powinny być ugięte w kolanach również pod kątem 90 stopni. Stopy muszą swobodnie spoczywać na ziemi (niedopuszczalne jest, aby dyndały w powietrzu).

Jeśli chodzi o wysokość biurka, należy dobierać ją do wzrostu dziecka. Średnio oscyluje ona między 55 cm (w przypadku 6-latków) a 88 cm (w przypadku nastolatków i dorosłych). Optymalną wysokością biurka przez najdłuższy okres edukacji wydaje się więc być ok. 72 cm, szczególnie, że drobne różnice w cm można regulować wysokością krzesła.

Biurko Forte Monsun MSNB22 H10
Naszą pierwszą propozycją jest proste, drewniane biurko firmy Forte w bardzo estetycznej, ciemnej kolorystyce, wykonane z płyty wiórowej pokrytej folią. Boki, wieńce oraz przegrody oklejono na prosto. Biurko posiada szufladę i półkę.
Wymiary:Szerokość:100 cm;Wysokość:72.5 cm;Głębokość:60 cm.

Biurko Signal meble B-22 czarne
Produktem, który się sprawdzi w przypadku nastolatków może być np. nowoczesne biurko z metalu w kolorze czarnym, które jest wyższe niż poprzednie. Model zawiera wysuwaną półkę na klawiaturę, niską półkę np. na komputer oraz dodatkowy poprzeczny blat na kółkach.
Wymiary: Szerokość: 90 cm; Wysokość: 88 cm; Głębokość: 59 cm.

KRZESŁO:
Krzesło jest równie istotne jak biurko. Musi być nie tylko odpowiednio wyprofilowane i zawierać wygodne podłokietniki, ale również mieć odpowiednie wymiary.Na szczęście na rynku istnieje wiele modeli umożliwiających regulację wysokości, co ułatwia dopasowanie wysokości krzesła do biurka. Warto, aby mebel był na kółkach, bo zdecydowanie ułatwia to jego przesuwanie dziecku.

PRZYKŁADOWE KRZESŁA:
Krzesło Signal Meble BARNI żółte
Pierwszym przykładem może być krzesło obrotowe BARNI z bardzo efektowym motywem misia na oparciu, które na pewno spodoba się każdemu dziecku. Produkt posiada płynną regulację wysokości, wygodne podłokietniki i stabilną, 5-ramienną podstawę.
Wymiary: Szerokość: 56 cm; Wysokość: 77/87 cm; Głębokość: 40 cm.

Krzesło obrotowe Siesta Design ERGO zielone
Druga wersja ma natomiast bardziej klasyczny design, który sprawdzi się w pokoju dziecka właściwie w każdym wieku (byle nie przekraczało ono 60kg dopuszczalnej wagi). Krzesło jest ergonomiczne i ma regulację zarówno wysokości, jak i kąta nachylenia oparcia. Dodatkowym atutem produktu są wytrzymałe podłokietniki, porządna, 5-cio ramienna nylonowa podstawa oraz kółka zapobiegające rysowaniu podłogi. Z kolei pokrycie krzesła z mikrosiatki nadaje komfortu oraz ułatwia oddychanie skóry.
Wymiary: Szerokość: 53 cm; Wysokość: 74/84 cm; Głębokość: 45 cm.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!