(© MAL)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Buk: w kinie montują już fotele. Już za kilka tygodni otworzą tu kino cyfrowe. Czy Grodzisk też nie mógłby pozwolić sobie na uruchomienie kina? Co sądzicie?

Miasto na remont i cyfryzację wydało milion złotych. Czy w Grodzisku też Waszym zdaniem brakuje kina? Opinie, że ludzi przyciągają tylko multipleksy jest błędna. Przykładem jest choćby kino w Szamotułach, kameralne, ale scyfrowane przez miasto, które pozyskało na ten cel dofinansowanie. W ubiegłym roku to kino osiągnęło frekwencyjny rekord.

Choć termin oficjalnego otwarcia kina w Buku po gruntownym remoncie nie został jeszcze podany, już można powiedzieć, że będzie to za kilka tygodni wraz z przewidywanym czasem na odbiory techniczne. Być może więc z początkiem lutego władze miasta zaproszą na pierwsze seanse. Wszyscy na to czekają, bo pierwotnie kino miało już działać po remoncie pod koniec 2014 roku.

W ubiegły czwartek od samego rana trwało montowanie pierwszych foteli. Są one fioletowe, bardzo wygodne - welurowe. Niestety zmieniła się ich liczba. Zamiast 216, jak było dotychczas, będzie teraz około 180.
- Najgorsze prace już są właściwie za nami. Sufit został podwieszony. Pierwsze oświetlenie również zostało zamontowane. Liczba foteli zmniejszyła się, bo zmienił się ich rozkład w sali, która ma być przestronniejsza. Widzowie według projektu mają lepiej widzieć obraz, nie zasłaniać sobie wzajemnie - mówi Lidia Targosz, dyrektor kina.
Co czeka mieszkańców w związku z otwarciem? Przede wszystkim zaplanowano szeroką akcję promocyjną i atrakcyjne ceny biletów. Na stałe zniżki będą mogli liczyć seniorzy, osoby z grupą inwalidzką, renciści, uczniowie szkół. Stałe ceny biletów w kinie Wielkopolani też mają być tańsze niż w poznańskich multipleksach. Z tej oferty powinny więc korzystać całe rodziny. Buk nie ma strefy płatnego parkowania. Będzie można zostawić więc swój samochód, bez dodatkowych kosztów. W kinie mamy oglądać bieżące premiery, więc gama różnorodnych obrazów z pewnością będzie skierowana do różnych grup wiekowych i gustów. A

Czytaj także

  Komentarze (4)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  grodziszczanka (gość)

  Grodzisk i kino...? Byłoby fajnie! Lata temu nasze kino było oblegane. Pamiętam jak na sobotnie seanse nie było już miejsc i ludzie siedzieli na schodach. Są z pewnością na to jakieś unijne dotacje, ale z pewnością stwierdzą, że są inne ważniejsze inwestycje... o basenie marzymy też już wiele lat i nic w tej kwestii się nie zmienia. Musimy dojeżdżać do Wolsztyna, Kościana albo Poznania. Ot takie to nasze miasto powiatowe...

  Nuno (gość)

  Super co nie zmienia faktu, że słowo już jest wprowadzeniem w błąd :) Termin minął i tyle :) Do 20/11/2014? Oj to chyba jakiś powrót do przeszłości mamy 2015 :D

  kenet (gość)

  Komentujący również nie zna do końca tematu, bowiem władze gminy wyraziły zgodę na przesunięcie terminu do 20.11.2014 z powodu nieprzewidzianych problemów wynikłych podczas remontu :-). Od 21.11.2014 wykonawcy naliczane są kary. amen.

  Nuno (gość)

  Autor chyba nie zna tematu. Kino miało być oddane w październiku, mamy styczeń. Więc skąd słowo już ?