(© M. Zakrzewski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Brak kompletnej dokumentacji projektowej to niejedyny problem, który może opóźnić modernizację stadionu przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu. Jak się okazuje, podczas prac budowlanych uszkodzono system podgrzewający murawę. To kolejny kłopot, który może spowodować, że piłkarze Lecha na swój obiekt wrócą dopiero wiosną.

Czy tak się stanie? Ryszard Dembiński - prezes spółki EuroPoznań 2012 oraz wykonawca zapewniają, że harmonogram zostanie dotrzymany. Jednak wiele wątpliwości co do tych deklaracji zgłaszają poznaniacy, których poruszył nasz poniedziałkowy artykuł.

- Trzy razy dziennie przejeżdżam koło budowy. W półtora miesiąca nie można zbudować konstrukcji dachu, dokończyć, choćby prowizorycznie, trybuny, uporządkować samo boisko (o rozciągnięciu membrany na dachu już nie wspominając) i na dodatek w tym terminie uzyskać pozwolenie na użytkowanie (muszą być wykonane pozytywnie wszystkie odbiory robót). To jest fizycznie niemożliwe - komentuje na naszej stronie internetowej czytelnik o nicku poznaniak.

W podobnym tonie wypowiedzieli się pozostali internauci. - ...kiedy wrócimy na stadion, powiedzcie prawdę - domaga się internauta o nicku kibic.

W rozmowie z nami Ryszard Dembiński zapewnił, że 21 listopada Lech będzie mógł zagrać na stadionie w Poznaniu. Według niego na razie nie ma żadnego zagrożenia, że tak się nie stanie. - Prezes spółki Hydrobudowa Polska Jerzy Ciechanowski, dyrektor kontraktu Grzegorz Starzak i kierownik budowy Andrzej Michalski, na ostatnim spotkaniu, potwierdzili ten termin - informuje szef spółki EuroPoznań 2012, która jest odpowiedzialna za modernizację obiektu przy ul. Bułgarskiej.

Przypomnijmy, że w poniedziałek na łamach "Polski Głosu Wielkopolskiego" ukazał się artykuł, w którym wskazaliśmy problemy związane z rozbudową stadionu w Poznaniu. Napisaliśmy, że rada nadzorcza EuroPoznań 2012 poinformowała o kłopotach prezydenta Ryszarda Grobelnego. Chodziło o brak kompletnej dokumentacji projektowej.

Według prezesa Dembińskiego ta sprawa nie spowoduje opóźnień w realizacji inwestycji. Do przekroczenia terminów nie doprowadzi też operacja wciągnięcia konstrukcji stalowej przez dźwigi.
- Zakładanie konstrukcji dachowej odbędzie się na betonowych płytach, które już są ułożone na płycie boiska - potwierdza Jacek Krzyżaniak, rzecznik firmy Hydrobudowa Polska. - Na nich zainstalowana zostanie stalowa konstrukcja, która będzie wsparciem dla dźwigów.

Terminy muszą zostać dotrzymane
Poniżej przedstawiamy plan prac na stadionie przy Bułgarskiej.

* montaż pierwszego dźwigara - do 15 października,
* montaż drugiego dźwigara - do końca października,
* odtworzenie murawy - do 15 listopada,
* montaż dźwigarów 3 i 4 - do 18 listopada,
* przygotowanie do meczu - termin do 20 listopada
* mecz Lech - Ruch - 21 XI

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

kibic (gość)

Dwóch facetów pisze artykuł i podpiera się tekstem laika, który nie wie jakimi etapami będzie budowany stadion, brawo "dziennikarze" :)

as (gość)

kolega o nicku poznaniak to chyba nie jest za bardzo zorientowany. Membranę zakladac mają dopiero w przysżłym roku, a nie teraz!!! Robcie tak dalej, niech internauci będą dla Was autorytetem, to daleko zajdziecie. Swojego zdania nie macie?