W miniony weekend w hali Energetyka Poznań odbył się turniej towarzyski z udziałem wielkopolskich drużyn II i III ligi. Trzy ekipy ze stolicy Wielkopolski ostro rywalizowały ze sobą, ale w starciu z CHTPS Chodzież niewiele miały do powiedzenia. Nic dziwnego, że drużyna z wyższej półki nie miała kłopotów z wygraniem wszystkich spotkań i całej imprezy.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

– CHTPS odstawało na plus od pozostałych ekip, a Bazar Śrem na minus. W innych meczach nie brakowało walki i niepewności o końcowy wynik wśród trenerów i zawodniczek – zauważył Kazimierz Fabin, kierownik sekcji siatkówki w Energetyku.

Klub z ulicy Bukowskiej wraca do ligowych rozgrywek po czterech latach nieobecności. – Ściągnęliśmy dziewczyny z wypożyczeń i mamy nadzieję, że szybko scementujemy zespół. Najstarsza zawodniczka ma 23 lata, a najmłodsza – 16. Ostoją spokoju i doświadczenia w naszej drużynie będzie Zuzanna Grzybulska. Za zdobywanie punktów będą z kolei odpowiadać Katarzyna Klocek, Aleksandra Bekas i Karolina Nowak. Mamy też świetną rozgrywającą Marlenę Pleśnierowicz. Chcemy zająć jak najwyższe miejsce, ale też nie mówimy, że koniecznie musimy awansować od razu do II ligi – dodał Fabin. Gwarancją szybkich postępów w rozwoju sportowym ma być zatrudnienie dwóch znanych szkoleniowców – Marka Jankowiaka (poprowadzi seniorki i juniorki) oraz Nicoli Vettoriego (młodziczki), byłego asystenta Marco Bonitty w żeńskiej kadrze.

– Nasz klub nie stał się z dnia na dzień finansowym Eldorado, ale znaleźliśmy pieniądze na dobrych fachowców. Z drugiej strony sytuacja organizacyjna sekcji jest o niebo lepsza niż dwa lata temu, w czym duża zasługa zarządu – zakończył Fabin, który w niedzielę składał gratulacje wychowance Energetyka, środkowej Aleksandrze Liniarskiej. Zawodniczka MKS Dąbrowa Górnicza odebrała bowiem złoty medal z okazji 5-lecia poznańskiego klubu. Pierwszy mecz Energetyk rozegra w lidze z Orkanem Września. Tydzień później, 3 października, zmierzy się u siebie w derbach z SKF Poznań.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!