(© archiwum)

Narzekasz na brak pieniędzy? Zmień to – zacznij oszczędzać na rachunkach.

Najprawdopodobniej nikt z nas nie lubi płacić rachunków, a szczególnie wtedy, gdy zabierają lwią część naszych przychodów. Czy można coś z tym zrobić? Na pewno tak. Nie możemy jednak zbuntować się i tak po prostu nie płacić. Możemy za to postarać się, aby były one mniejsze. Na początek spróbujmy zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Zawsze wyłączajmy listwę, do której podłączone są różne sprzęty, kiedy już jej nie używamy. Korzystajmy z energooszczędnych żarówek. Pierzmy w chłodniejszej wodzie, a ubrania później wieszajmy na balkonie lub w ogrodzie. Może wydawać się, że takie oszczędności nic nie zmienią, ale w rozliczeniu rocznym na pewno zauważymy różnicę.


WIĘCEJ NA TEMAT W SERWISIE abcZDROWIE.pl


Wsparcie redakcyjne od:Czytaj także

  Komentarze (4)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  jareck_y (gość)

  No właśnie czasami trzeba zobaczyć, czy konkurencja nie ma przypadkiem atrakcyjniejszej oferty, ale co do oszczędności to u nas po ociepleniu domu styropianem (15 cm oryginalnego białego w kropki) i uszczelnieniu okien rachunki za ogrzewania zmalały o prawie połowę (w zeszłym sezonie) i chyba więcej nie muszę dodawać :)

  slavomir

  Dla mnie rozwiązaniem okazała się zmiana dostawcy energii, bo do tej pory niepotrzebnie przepłacałem. Na lepszej ofercie sprawdziłem, który dostawca jest w stanie dostarczyć mi prąd i gaz taniej, a w skali roku oszczędności są całkiem spore.

  gisa (gość)

  odkąd wymieniłam wszystkie żarówki na energooszczędne rachunek wzrósł, a nie zmalał. to tyle...

  Janek (gość)

  50% rachunku za prąd, to różne opłaty niezależne od zużycia energii i wskazań licznika. Niedługo będzie to 70%. Żadne oszczędzanie nie pomoże - rachunki zawsze będą w Polsce wysokie.