Świadkowie W czwartą rocznicę śmierci Jana Pawła II ukazała się książka, w której świadkowie tamtych przeżyć, wzruszeń, modlitw i przemyśleń opowiadają o ostatnich dniach życia polskiego papieża.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Świadkowie

W czwartą rocznicę śmierci Jana Pawła II ukazała się książka, w której świadkowie tamtych przeżyć, wzruszeń, modlitw i przemyśleń opowiadają o ostatnich dniach życia polskiego papieża.

To w istocie dokument, bowiem nie ma tu miejsca na narrację autora, a jednak naturalnie stopniowane napięcie powoduje, że wciągamy się w lekturę, raz jeszcze uczestnicząc w tamtych wydarzeniach. Osiemdziesiąt osób – znanych i nieznanych, reprezentujących rozmaite zawody, wykształcenie, światopoglądy, a nawet różną moralność opowiada, co ich zdaniem działo się wówczas na ulicach, w kościołach, mediach, a przede wszystkim w ich sercach. Każde zdarzenie opowiedziane jest przez kilka różnych osób. Niby znamy fakty, ale ich obraz nabiera kształtów, kolorów, wypełnia się uczuciami. Osoby niewierzące lub wyznające inną wiarę wspominają głębię sytuacji, której bohaterem był ten niezwykły, jak to oceniają, Człowiek. Po lekturze tej książki nasuwa się podstawowa pewność: jak ogromny wpływ na ludzi miał Jan Paweł II. Nawet, a może zwłaszcza wówczas, gdy umierał… Przejmująca lektura.

Jakub P. Kulawczuk, Czas zatrzymany. 1-8 kwietnia 2005. Prószyński i S-ka.

Mamy tę książkę dla internautów. Prosimy o kontakt z dopiskiem „Konkurs”.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!