Człowiek Roku 2014 - Klub Lech 1929 Opalenica

Człowiek Roku 2014 - Klub Lech 1929 Opalenica (© Arch. pryw.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Tytuł "Człowiek Roku 2014" w powiatach grodziskim i nowotomyskim zdobył Klub Lech 1929 Opalenica.

Zwycięzcy zdobyli 550 głosów i tym samym tytuł oraz statuetkę, którą wręczymy podczas gali. Drugie miejsce zajęła Jadwiga Elantkowska i wolontariacki klub "Erka" z Wąsowa, a trzecie Grzegorz Kulak - nowotomyślanin, który z pożaru uratował dwie kobiety. Cała trójka przechodzi do II etapu plebiscytu na "Człowieka Roku Wielkopolski".

Głosowanie w etapie wojewódzkim potrwa od 6 do 21 lutego.
Gala podsumowująca nasz plebiscyt, podczas której wręczymy wszystkim laureatom z całej Wielkopolski, w tym i naszemu, tytuły „Człowieka Roku” odbędzie się 26 lutego, o godzinie 18.00 w Pałacu Działyńskich w Poznaniu, na którą to wszyscy nominowani do tytuły "Człowiek Roku Wielkopolski 2014" dostaną zaproszenia (dla dwóch osób). Uroczystość uświetni występ Mai Koman.

ZOBACZ WYNIKI GŁOSOWANIA NA CZŁOWIEKA ROKU 2014 W POWIECIE GRODZISKIM I NOWOTOMYSKIM


Kilka słów o zwycięzcy:

Klub Lech 1929 został w ubiegłym roku głosami internautów laureatem tytułu "Patriotycznie zakręceni Wielkopolski" i za swoje osiągnięcie spotkał się z Prezydentem RP. O to, by uświadomić opaleniczanom, ale i nie tylko, że to właśnie w tym miejscu powstał pierwszy polski motocykl dbają właśnie działacze tego klubu. Jest z czego być dumnym. Klub organizuje Zloty Motocyklowe, jest współinicjatorem powstania w mieście pomnika motocykla „Lech”. Motocykliści są też organizatorami Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego Klubów Motocyklowych w Halowej Piłce Nożnej. Włączają się w akcje społeczne typu: Dzień Dziecka, Mikołajki, rekreacyjne imprezy plenerowe, festyny. Motocykliści są zawsze obecni podczas uroczystości patriotycznych, wspierają działania Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego koło w Opalenicy.
- Organizujemy też w siedzibie klubu spotkania w ramach lekcji o regionie, podczas których przybliżamy dzieciom i młodzieży m.in. historię pierwszego polskiego motocykla - mówią.

Czytaj także