Pod żeńskim koszem nie ma przestojów. PLKK gra co trzy dni, więc zawodniczki nie mają zbyt dużo czasu na świętowanie zwycięstw i rozpamiętywanie porażek. Z naszych drużyn dwie zagrają przeciwko sobie, a trzecia na wyjeździe w Pruszkowie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Derby zobaczą kibice w Krzesinach. Do miejscowej hali można dotrzeć autobusem z centrum Poznania. Wyjeżdża on o godzinie 17 z przystanku obok hotelu Mercure na Rondzie Kaponiera oraz o godzinie 17.15 z Ronda Rataje. 15 minut po zakończeniu spotkania autobus odwiezie kibiców do centrum miasta.
Spotkanie zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie z kilku powodów. W leszczyńskiej ekipie grają przecież byłe akademiczki, Aleksandra Drzewińska i Joanna Walich. Ponadto w zespole gospodarzy zadebiutuje Amerykanka Adrianne Ross. Wreszcie derby zawsze rządzą się swoimi prawami, a to oznacza, że nie zabraknie w nich emocji i walki.

– Ross ma za sobą występy w WNBA i w lidze uniersyteckiej. Ostatni sezon spędziła w drużynie mistrza Austrii, walnie przyczyniając się do sięgnięcia po tytuł przez wiedeński zespół. Pierwsze wrażenia są takie, że jest to typowa zawodniczka na pozycję nr 2 lub na rozegranie. Na treningach świetnie była dysponowana rzutowo. Na potwierdzenie swojej klasy ma dwa tygodnie – przynał menedżer Łukasz Zarzycki.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!