Gdzie są najlepsze, największe i najnowsze place zabaw w Poznaniu? Wybraliśmy miejsca, w których dla dzieci mogą się bawić bezpiecznie na nowym sprzęcie. Zobacz zdjęcia z najfajniejszych placów zabaw w Poznaniu.


1. Plac zabaw na Cytadeli w Poznaniu


Otwarty w 2015 roku w pobliżu Tarasów Cytadeli nowoczesny plac zabaw ma 1500 metrów kwadratowych. Plac ma specjalną, bezpieczną nawierzchnię, dużą zjeżdżalnię w kształcie rakiety, piaskownicę, "pajęcze sieci" bujaki, lokomotywę z wagonikami i ściankę wspinaczkową.

Ten plac zabaw na Cytadeli jest ogrodzony niewysokim ogrodzeniem z siatki. Na miejscu są ławki do siedzenia i kosze na śmieci.2. Plac zabaw w parku Tysiąclecia w Poznaniu


Plac zabaw działa od 2017 roku i powstał w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Projekt zgłosiła 7-letnia Natalia.

Na placu mamy dwie duże konstrukcje - jedna z nich to kolorowy zamek ze zjeżdżalniami. Są też huśtawki, bocianie gniazdo, ważki, bujaki na sprężynie, zjeżdżalnia i karuzela. Sprzęty stoją na piaszczystym podłożu.

Wokół placu są kosze i ławki. Plac zabaw w parku Tysiąclecia nie jest ogrodzony.3. Wartofrajda - plac zabaw na Chwaliszewie w Poznaniu


Wartofrajda w Parku Stare Koryto Warty zaczęła działać w lipcu 2017 roku. Plac zabaw ma powierzchnię powierzchnię 1 500 m2. No najnowocześniejszy i najdroższy plac zabaw, jaki powstał w Poznaniu. Inwestycja kosztowała ponad 1,5 miliona złotych.

Na placu zabaw mamy ścianki wspinaczkowe, drewniane podesty, domki, trampoliny, bujaki, karuzele i... tyrolkę. Plac ma bezpieczną nawierzchnię i jest częściowo ogrodzony.

ZOBACZ: Wartofrajda w Poznaniu otwarta! [ZDJĘCIA]


Więcej placów zabaw w Poznaniu zobaczysz w naszej galeriiWidzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?
Pisz do nas na: poznan@naszemiasto.pl
lub zostaw nam wiadomość na facebooku
Dziecko

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!