Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Za nami Finał Szlachetnej Paczki! Przeżyliśmy niesamowicie emocjonujące trzy dni, który były zwieńczeniem i podsumowaniem naszej kilkumiesięcznej pracy.

Celem Projektu było połączenie wolontariuszy, darczyńców a przede wszystkim rodzin, które w samym naszym rejonie otrzymały pomoc o łącznej wartości 69 tys. 830 zł !!! Wynika z tego, że każda z 39 rodzin, które zostały obdarowane otrzymała pomoc o średniej wartości 1790 zł.

W tegoroczną grodziską Szlachetną Paczkę zaangażowało się 39 grup darczyńców, składających się z 910 współdarczyńców, m.in. z firm: Inea S.A.,Opal Sp. z.o.o., Bank Spółdzielczy w Grodzisku, Thermod Polska, Ogicom
Spider Sp. z o.o., Chore-Time Europe Sp. z o.o., B. Braun Hospital Care, sklep Groszek oraz Firma Usługowa "POMOCNI" Łukasz Tomaszewski, Gminne Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych, Grodziski Klub Biegacza, Koło Gospodyń Wiejskich Wioska, Urząd Miasta i Gminy w Lwówku, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lwówku, Szkoła Podstawowa w Gradowicach, Przedszkole nr 1 w Wolsztynie i wiele osób prywatnych, których wymienić nie sposób - wyjaśnia Paweł Tomczak, lider Szlachetnej Paczki w Grodzisku Wielkopolskim.

Dodatkowo chcieliśmy podziękować:

- Zarządowi Spółdzielni Mieszkaniowej za udostępnienie świetlicy na potrzeby
magazynu
- Ośrodkowi Pomocy Społecznej za umożliwienie przeprowadzenia szkoleń dla
wolontariuszy
- Pizzerii Mario za catering oraz miejsce na spotkania rejonowe
- posłowi Pawłowi Szałamasze za udostępnienie biura na potrzeby rozmów
rekrutacyjnych
- gazetom lokalnym i portalom internetowym za bezpłatną promocję
- Pielęgniarkom środowiskowym z ośrodka "Remedium", Stowarzyszeniu na rzecz
Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Stowarzyszeniu Abstynenckiemu "Nowe Życie",
Związkowi Emerytów i Rencistów, Związkowi Kombatantów i Więźniów
Politycznych, paniom pedagog z Przedszkola im. Krasnala Hałabały, Szkoły
Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej w Grąblewie, księdzu Jackowi
Maćkowiakowi z parafii p.w.św. Faustyny oraz innym osobom pomocnym w
dotarciu do rodzin potrzebujących.
- 5 kierowcom, którzy przewozili paczki do i z magazynu
- oraz wielu innym osobom, które nas wspierały

Udało się! Połączyliśmy ponad tysiąc osób, którym przyświecała wspólna ideamądrej pomocy. Pomocy, która adresowana była do osób, które żyją w niezawinionej biedzie: rodzinom wielodzietnym, samotnym matkom, osobom
starszym, niepełnosprawnym. Prezenty, które wręczyliśmy, nie były wyłączcie doraźną pomocą z okazji świąt. Dały ludziom nadzieje na lepsze jutro oraz świadomość, że są dla kogoś ważni oraz, że ktoś zainteresował się ich losem.


Niezwykle napawające nadzieją jest to, że są jeszcze na tym świecie ludzie gotowi nieść bezinteresowną pomoc innym! Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i do zobaczenia za rok!

Pozdrawiamy serdecznie
Wolontariusze Projektu Szlachetna Paczka w rejonie Grodzisk Wielkopolski"

Z regionu

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Ewelina (gość)

Szlachetna Paczka to jest fajna sprawa i zawsze będą wspierała takie idee, które mają sens i autentyczne przesłanie. Super, że tylu wolontariuszy zaangażowało się w akcję i, że tak wiele osób zostało obdarowanych na naszym terenie. Naprawdę jest to bardzo szczytny cel, który sprawia, że społeczeństwo jednoczy się. Brawo dla tych, którzy coś dali

Tradycja (gość)

Szlachetna Paczka jest dobra na wszystko! Trzeba doceniać takie zaangażowanie tylu wolontariuszy

truśka (gość)

Ta akcja jest naprawdę potrzebna i super zorganizowana. Super, że tyle osób zaangażowało się w akcję, która faktycznie pomaga.