Peter Cipriano przede wszystkim ma dobrze bronić

Peter Cipriano przede wszystkim ma dobrze bronić (© fot. BartŁomiej Ciechacki/PBg basket )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Koszykarze PBG Basket Poznań rozpoczynają drugi sezon w ekstralidze. W meczu inauguracyjnym drużyna Eugeniusza Kijewskiego zmierzy się z Kotwicą Kołobrzeg, która w ubiegłym sezon po rundzie zasadniczej była trzecia i zdobyła Puchar Polski.

Podczas sobotniego meczu w Arenie poznańscy kibice będą świadkami na pewno bardzo ciekawego widowiska sportowego, ale będą również mieli okazję zobaczenia na żywo Elvisa, czyli Piotra Bugzela, znanego z programu „Mam Talent”, który głosem i ruchem scenicznym do złudzenia przypomina legendarnego Elvisa Presley’a. W Arenie trzeba być już przynajmniej o 16.30, a pojedynek z Kotwicą rozpocznie się o godz. 17.

Trener Kijewski i jego zawodnicy liczą na dobry początek. Kotwica to uznana marka, ale jak twierdzi poznański szkoleniowiec, w rachubę wchodzi tylko zwycięstwo. Kijewski ma do dyspozycji 14 graczy, na pewno w podstawowym składzie zabraknie Michała Kondraciuka, pod znakiem zapytania stoi występ Mateusza Bartosza. Poznańscy kibice po raz pierwszy będą mogli zobaczyć w akcji Petera Cipriano. 26-letni reprezentant Republiki Zielonego ma 205 cm wzrostu, w ostatnim sezonie grał w szwedzkim Norrkoping Dolphins, do gry w PBG Basket polecił go Joe McNaul.

 – Cipriano grał z nami na turnieju we Włocławku – powiedział nam Bartłomiej Tomaszewski, dyrektor sportowy PBG Basket. – Nie jest to zawodnik, który zdobędzie 20 punktów w meczu, ale jestem przekonany, że stać go na przynajmniej osiem „oczek” i siedem, osiem zbiórek, bo gra w defensywie to nasz główny cel w tym sezonie. W poznańskim zespole pierwszoplanowe role w tym sezonie powinni odgrywać Adam Waczyński, Zbigniew Białek, Wojciech Szawarski, Andrija Cirić i Uros Duvnjak.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!