Rosjanin Emil Sajfutdinow będzie największą gwiazdą żużlowego turnieju motoAllegro Szlaka Piastowska, który rozegrany zostanie na torze stadionu w Lasku Golęcińskim w sobotę 3 października o godzinie 14. Turniejowi patronuje „Polska Głos Wielkopolski”.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na sobotnią imprezę, w imieniu organizatorów i sponsorów, zapraszamy nie tylko kibiców speedway’a, ale także miłośników dobrego humoru i muzyki.
Emila Sajfutdinowa, debiutanta i wielkiej gwiazdy tegorocznego cyklu Grand Prix, fanom ścigania na żużlowym torze nie ma potrzeby prezentować. Lider bydgoskiej Polonii startował w Poznaniu po raz pierwszy dwa lata temu w półfinale drużynowych mistrzostw świata juniorów. Trzy miesiące później, na torze w Ostrowie, filigranowy Rosjanin, w wielkim stylu (bez porażki) sięgnął po koronę indywidualnego mistrza świata w kategorii U-21. W 2008 roku, jako pierwszy w historii światowego speedway’a, skopiował wspomniany wyczyn na stadionie w Pardubicach. Nic więc dziwnego, że otrzymał nominację do tegorocznego cyklu Grand Prix. Po dziesięciu rundach rosyjska torpeda zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Sajfutdinow traci do wicelidera Tomasza Golloba tylko dwa punkty. Walka o srebrny medal w Bydgoszczy zwiastuje więc niebywale emocje. – Najpóźniej za dwa, trzy lata Emil będzie nieosiągalny dla wszystkich rywali w Grand Prix – komplementuje Rosjanina słynny Szwed Tony Rickardsson, sześciokrotny złoty medalista IMŚ.


Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!