W tym budynku  znajduje się mieszkanie Enei W tym budynku  znajduje się mieszkanie Enei

W tym budynku znajduje się mieszkanie Enei. Korzysta z niego wyłącznie prezes spółki (© Marek Zakrzewski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Maciej Owczarek i Marek Malinowski, dwaj członkowie zarządu poznańskiej Enei, korzystali z mieszkań służbowych opłacanych przez spółkę. Z naszych informacji wynika, że było tak do sierpnia tego roku.

Gdy o sprawie zrobiło się głośno zaczęli opłacać mieszkania i wstecznie opłacili podatki. Wynikało to zapewne z faktu, że bezpłatne korzystanie z mieszkań jest niezgodne z obowiązującymi przepisami m.in. tzw. ustawy kominowej.

Latem szum wokół sprawy zrobiły związki zawodowe Enei. Protestowały w tej sprawie w Ministerstwie Skarbu Państwa. Na dodatek w samym zarządzie spółki nastąpiły podziały. W tym samym czasie na nowego jego członka powołano Tomasza Treidera. Jemu także przydzielono mieszkanie, ale w odróżnieniu od swoich kolegów uznał on, że będzie za nie płacił z własnej kieszeni.

W przypadku dwóch wspomnianych już członków zarządu było inaczej. Od momentu swojego powołania Marek Malinowski (listopad 2008) i Maciej Owczarek (czerwiec 2009) korzystali z lokali służbowych, za które nie płacili ani grosza.

Obaj pochodzą spoza Poznania. Aby nie musieli zbyt długo dojeżdżać do pracy, Enea wynajęła dla nich mieszkania. Firma regulowała wszelkie opłaty, w tym bogate pakiety telewizji kablowej. Przydzielanie menadżerom spółek dodatkowych bonusów w postaci mieszkania, samochodu, limitów na kartach kredytowych jest dość powszechną praktyką stosowaną w biznesie. W ten sposób kusi się wykwalifikowaną kadrę do podjęcia pracy w danym przedsiębiorstwie.


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

prądziu (gość)

Aż dziwne, że stosowne władze na podwyżki prądu zgadzały się nie sprawdzając pozycji kosztowych firmy.