Czasy waśni między fanami różnej muzyki już minęły

Czasy waśni między fanami różnej muzyki już minęły. Jaki będzie rockowy Jarocin? (© Sławomir Seidler)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

– Najbardziej debilny teatr uznawany jest za wielką sztukę. A rockman może się nie wiadomo jak wysilać, a i tak dla decydentów pozostanie szarpidrutem – taką refleksją podzielił się z nami po festiwalu w Jarocinie Tomasz Budzyński, lider grupy Armia.

Czy ma rację? Przekona się dziś w Jarocinie, podczas spotkania z... władzami Jarocina. Będzie ono finałem debaty „Jaki Jarocin?”, która w wakacje odbywała się na naszych łamach. Otwarte dla wszystkich chętnych spotkanie poprowadzą dziennikarze „Polski Głosu Wielkopolskiego” i Radia Merkury.

Oprócz Budzyńskiego oraz burmistrza Adama Pawlickiego i wiceburmistrza Roberta Kaźmierczaka, w rozpoczynającej się dziś o godzinie 17 w jarocińskim kinie Echo debacie weźmie też udział dziennikarz radiowej Trójki Piotr Stelmach i dyrektor artystyczny festiwalu (a zarazem lider zespołu Muchy) Michał Wiraszko i inni goście. Cel jest jasny – do tej pory poglądy prezentowano na łamach „Głosu” i antenie Radia Merkury teraz czas na rozmowę, która być może wskaże kierunek rozwoju jarocińskiej imprezy. Moment ku temu idealny – już teraz trzeba rozpocząć przygotownaia do przyszorocznej edycji, odbywającej się w 30. rocznicę pierwszego Jarocina. W tle jest jednak kryzys nie tylko muzyki rockowej, która ustąpiła miejsca łatwiejszym w odbiorze gatunkom, ale i problemy finansowe, które w połączeniu z ekscesami wandali doprowadziły w połowie lat 90. do zawieszenia festiwalu. Oby historia się nie powtórzyła...
Marcin Kostaszuk

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!