Fundusze Europejskie. W województwie ruszyły konsultacje na temat strategii rozwoju Wielkopolski po 2020 roku

Fundusze Europejskie. O kondycji regionu, kierunkach rozwoju, a także potrzebnych mieszańcom inwestycjach rozmawiano 23 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. W województwie ruszyły właśnie konsultacje na temat strategii rozwoju Wielkopolski po 2020 roku.
O kondycji regionu, kierunkach rozwoju, a także potrzebnych mieszańcom inwestycjach rozmawiano 23 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.
 UMWW

Fundusze Europejskie.
W trakcie pierwszego spotkania zaproszeni samorządowcy, eksperci i mieszkańcy zastanawiali się nad przyszłością regionu. Rozmowy zorganizowano nieprzypadkowo. Za dwa lata ważność straci obecnie obowiązująca Strategia Rozwoju Województwa Wielkopolskiego do 2020 roku. Zakończy się też wdrażanie WRPO 2014+. Nowy dokument rozwojowy jest więc potrzebny do przygotowania podwalin pod kolejny program operacyjny.

Najpierw konsultacje, potem strategia

– Już dziś zapraszamy do dyskusji o tym, jak kontynuować dynamiczny i zrównoważony rozwój Wielkopolski. Liczymy na merytoryczny dialog przy tworzeniu strategii rozwoju Województwa Wielkopolskiego – podkreśla Marszałek Marek Woźniak.

Aby nowa strategia odpowiadała w pełni potrzebom mieszkańców, zaplanowano zakrojone na szeroką skalę konsultacje społeczne. Cykl dyskusji diagnostycznych odbędzie się w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Forum Terytorialnego.

Za nami już dwa pierwsze spotkania – inauguracyjne - centralne w Poznaniu oraz pierwsze subregionalne w Koninie. Kolejne rozmowy poświęcone poszczególnym częścią województwa będą miały miejsce w Pile (4 czerwca), Kaliszu (11 czerwca), Poznaniu (21 czerwca) oraz Lesznie (22 czerwca).

Zachęcamy mieszkańców do włączenia się w dyskusję nad przyszłością regionu. W debatach może wziąć udział każdy, warunkiem jednak jest wcześniejsza rejestracja. Stosowne formularze dostępne są na stronie: wrpo.wielkopolskie.pl, w zakładce „weź udział w konferencjach i szkoleniach”. Uzupełnieniem debat będą ankiety rozesłane do wszystkich samorządowców z regionu.

obrazek

www.wrpo.wielkopolskie.pl

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane