W dniach 4 - 10 sierpnia 2009 roku w Grodzisku z kolejną wizytą przebywała 42 – osobowa delegacja z partnerskiej gminy Betton. Tradycja spotkań między mieszkańcami Grodziska i Betton sięga roku 1999.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W dniach 4 - 10 sierpnia 2009 roku w Grodzisku z kolejną wizytą przebywała 42 – osobowa delegacja z partnerskiej gminy Betton. Tradycja spotkań między mieszkańcami Grodziska i Betton sięga roku 1999.

Tegoroczna wizyta odbyła się pod hasłem „Woda - największe bogactwo ziemi”. Goście rozlokowani w polskich rodzinach. W środę w „Promessie” odbyła się konferencja na temat wody, po której wszyscy uczestnicy zwiedzili oczyszczalnię ścieków oraz odbyli spacer po grodziskim parku, podziwiając staw. Wieczorem wielką atrakcją okazały się przejażdżki drezynami. Na czwartek zaplanowano wycieczkę do Wrocławia, a w programie było zwiedzanie Panoramy Racławickiej, spacer po Starym Mieście, odpoczynek w Parku Szczytnickim, a w drodze powrotnej zwiedzanie opactwa cystersów w Lubiążu.W piątek w godzinach przedpołudniowych, w ratuszu, gości przyjął burmistrz Henryk Szymański, następnie zaplanowano spacer po mieście. W sobotę odbyła się wycieczka do Poznania.Niedziela tradycyjnie została przygotowana przez polskie rodziny, a w poniedziałek rano sprzed grodziskiego ratusza goście wyruszyli w drogę powrotną.

Tegoroczna wizyta była wyjątkowo udana. Goście podkreślali wielką gościnność Polaków i precyzyjnie przygotowany plan, który udało się zrealizować w całości. Rewizyta nastąpi w przyszłym roku w kwietniu i w tym czasie będzie obchodzone 10 – lecie podpisania oficjalnej współpracy pomiędzy gminą Grodzisk a Betton.

Wizytę gości przygotowało Grodziskie Stowarzyszenie Na Rzecz Współpracy z Zagranicą, które dziękuje wszystkim rodzinom goszczącym delegację za serdeczne przyjęcie.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!