Dziennikarze zostali wyproszeni ze spotkania ze związkowcami

Dziennikarze zostali wyproszeni ze spotkania ze związkowcami (© KATARZYNA WARSZTA)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Burmistrz Grodziska Wlkp. Henryk Szymański nie życzył sobie dziennikarzy na spotkaniu ze związkowcami w Grodziskim Przedsiębiorstwie Komunalnym.

Ze strony związkowców wziął w nich udział przewodniczący zakładowej Solidarności Marcin Stróżyński, któremu nie przedłużono umowy o pracę. Wywołało to protest przed ratuszem wielkopolskiej Solidarności, który odbył się 31 sierpnia.

Przypomnijmy. M. Stróżyński zarzucił burmistrzowi Grodziska między innymi nepotyzm, działanie na szkodę przedsiębiorstwa komunalnego poprzez zaniżanie wartości inwestycji, wykonywanych na rzecz miasta oraz zwolnienie związkowca, bo mówił o niewygodnych rzeczach. Burmistrz wówczas odrzucił wszystkie te oskarżenia jako absurdalne, twierdząc, że nie jest prezesem firmy, a jedynie przedstawicielem organu właścicielskiego, więc nie może mieć wpływu na decyzje personalne.

Wczoraj przed spotkaniem burmistrz stwierdził, że on je zwoływał i nie chce, aby dziennikarze przysłuchiwali się obradom ze związkowcami. Nie miał w nim też wziąć udziału M. Stróżyński, który nie jest już pracownikiem GPK, ale jako że w zaproszeniu burmistrz napisał, iż zaprasza związkowców, został on na sali. Z kolei dziennikarze, aby dowiedzieć się, o czym była mowa, mogą wziąć udział w konferencji prasowej dzisiaj o godz. 7, 9 lub 12.

– Na dzisiejszym spotkaniu nie będziemy mówić o sprawach kadrowych, a o trudnej sytuacji GPK – powiedział H. Szymański.
Nie zgodził się również, aby w jutrzejszej konferencji wzięli udział przedstawiciele związków zawodowych. – Konferencja prasowa jest, jak nazwa wskazuje, dla prasy – wyjaśnił H. Szymański.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!