Ponad 170 osób, pełnoletnich mieszkańców Grodziska, wzięło udział w badaniach radiologicznych płuc, połączonych ze spirometrią. Przeprowadzał je Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy koło Kalisza, a odbyły się one w grodziskim Centrum Pomocy Środowiskowej „Promesa”.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Do programu, który w całości był finansowany przez samorząd województwa wielkopolskiego w ramach programu profilaktycznego schorzeń układu oddechowego, zakwalifikowane zostały wszystkie osoby, które ukończyły 18. rok życia.

Organizatorzy badań podkreślali bardzo dużą liczbę zainteresowanych taką bezpłatną formą badań profilaktycznych, które niewątpliwie przyczyniają się do szybkiego i skutecznego wykrywania różnych chorób.

Lekarze przeprowadzający badania stwierdzili, że tak duża frekwencja świadczy również o wzrastającej prozdrowotnej świadomości ludzi oraz chęci dbania o swoje zdrowie.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!