Dzięki jednomyślności  zarządu powiatu dyrektor Przemysław Nowak będzie miał wyższą pensje Dzięki jednomyślności  zarządu powiatu dyrektor Przemysław Nowak będzie miał wyższą pensje

Dzięki jednomyślności zarządu powiatu dyrektor Przemysław Nowak będzie miał wyższą pensje (© MALWINA KORZENIEWSKA)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zadłużenie szpitala w Grodzisku Wlkp. gwałtownie rośnie, a tymczasem zarząd powiatu grodziskiego podwyższył pensję dyrektorowi SP ZOZ. Będzie pobierał teraz wynagrodzenie w wysokości „czterokrotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale roku poprzedniego”.

O podniesienie pensji dyrektora Przemysława Nowaka wnioskowała na posiedzeniu zarządu powiatu wicestarosta Grażyna Willmann. Członkowie tego gremium przyjęli jej propozycję jednogłośnie.

Przypomnijmy. Na koniec 2008 roku szpital miał stratę w wysokości około 1 mln 200 tysięcy złotych. Obecnie strata plus zaległości w płatnościach to już prawie 3 miliony złotych. SP ZOZ nie płaci za wiele rzeczy. Na przykład wykonawcy modernizacji Izby Przyjęć, która była robiona w 2008 roku zapłacono do tej pory dopiero 20 proc. należności.

Jako uzasadnienie zmiany kwoty zarobków w kontrakcie dyrektora wicestarosta Willmann podała pozytywną ocenę całokształtu działań podjętych przez dyrektora Przemysława Nowaka dokonaną przez Radę Powiatu. Rada przyjęła taką uchwałę na sesji w czerwcu tego roku. Wicestarosta nie dodała tylko, że za pozytywną opinią o działalności dyrektora w SP ZOZ głosowali wtedy jednogłośnie wyłącznie radni będący w koalicji rządzącej. Z kolei radni skupieni w opozycyjnym „Forum Obywatelskim” byli przeciwni takiej opinii. Wówczas szef tego klubu Antoni Kłak, przedstawił bardzo krytyczne stanowisko wobec tego, co zarząd powiatu zawarł w ocenie pracy dyrektora Nowaka. Niestety, wtedy koalicja rządząca bezkrytycznie przyjęła to za dobrą monetę.

Podczas ostatniej sesji, kiedy radni opozycyjni zaczęli dopytywać o szczegóły zmiany pensji dyrektora i o jej wysokość, dyrektor P. Nowak opuścił salę obrad i nie wrócił już na nią, mimo że w programie sesji był punkt dotyczący sprawozdania finansowego SP ZOZ za pierwsze półrocze. Radni nie mogli więc uzyskać odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań dotyczących kondycji szpitala.


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ewa (gość)

Gratulacje za dobór zdjeć: na pierwszej stronie szef Policji w Gnieźnie, na dalszej dyr(płk)Nowak. Ten sam styl rządzenia, oby koniec był taki sam.