Ograniczenie obowiązuje na  „lewej” części Placu Powstańców Wielkopolskich Ograniczenie obowiązuje na  „lewej” części Placu Powstańców Wielkopolskich

(© ANA)

Od ponad tygodnia w Grodzisku Wielkopolskim w dwóch ważnych częściach miasta zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu. Jak kierowcy oceniają to rozwiązanie?

Przypomnijmy, że już w ubiegłym tygodniu informowaliśmy na łamach naszego tygodnika o wprowadzeniu ograniczenia postoju na Placu Powstańców Wielkopolskich. Pomimo że w sumie na placu zaparkować może prawie 140 samochodów, kierowcy krążyli często nawet kilkukrotnie, a parking i tak opuszczali ze zrezygnowaniem. Ograniczenie postoju ma wymusić większą rotację aut, a co za tym idzie- większe prawdopodobieństwo znalezienia wolnego miejsca.

Zgodnie z wcześniejszymi założeniami, zmiana organizacji ruchu obowiązuje na połowie Placu (lewa strona od skrzyżowania z ul. Szeroką). Pozostałe miejsca parkingowe są dostępne bezpłatnie, bez czasowego ograniczenia, przez cały dzień.

Podobne rozwiązanie wprowadzono na ul. Mossego. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Przecznica III do skrzyżowania z ul. Kolejową bezpłatnie samochód możemy zostawić tylko na dwie godziny. To czas, który ma optymalnie pozwolić na załatwienie wszystkich spraw chociażby w pobliskich przychodniach czy szpitalu.

Jak się okazuje, rozwiązanie to ma wielu zwolenników. - Jest zdecydowanie lepiej. Nie trzeba już krążyć i szukać, żeby móc gdzieś zaparkować i na chwilę wyskoczyć do sklepu. Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł- usłyszeliśmy od jednego z mieszkańców Grodziska, pana Przemysława.

Takich głosów dało się słyszeć zdecydowanie więcej. Ci, którzy parkują na krótki okres czasu zdecydowanie są na „tak”. - Dzięki temu więcej osób może korzystać z bezpłatnego parkingu. To dobre rozwiązanie- podsumowała pani Alicja.

Jak to zwykle bywa, zdania są jednak podzielone. Ci, którzy z parkingu korzystali np. dojeżdżając do pracy czy szkoły- czują się pokrzywdzeni, bowiem im o bezpłatne miejsce w centrum miasta na dłużej jest już znacznie trudniej. - Prawie codziennie dojeżdżam autem do pracy. Inaczej się nie da. Był to jedyny taki parking w bliskiej odległości od mojego miejsca pracy, w którym bez problemu wcześnie rano mogłam zostawić auto. Teraz mam niestety wyzwanie i każdego dnia krążę po okolicy szukając czegoś wolnego- usłyszeliśmy od pani Katarzyny.

Przypomnijmy, że jeżeli chcemy skorzystać z możliwości bezpłatnego postoju w części placu objętej ograniczeniem, jesteśmy zobowiązani do pozostawienia za szybą samochodu czytelnej informacji o godzinie rozpoczęcia parkowania. Papierowe zegary do oznaczania czasu postoju do pozyskania są bezpłatnie w lokalach handlowych na terenie Pl Powstańców Wielkopolskich oraz przy ul. Mossego, a także w Urzędzie Miejskim w Grodzisku.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!