(© mal)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Idzie nowe. Biblioteka Publiczna wdraża nowy system, który niesie za sobą sporo zmian, ale dobrych dla czytelników.

- Od lutego wprowadzamy automatyczne informowanie o terminie zwrotu książek dla osób, które udostępnią nam swój adres e-mail. W marcu chcielibyśmy wdrożyć automatycznie logowanie się do systemu z możliwością rezerwacji pozycji - wyjaśnia Marek Adamski dyrektor biblioteki.


Co poza tym? Będą kontynuowane Błyskotliwy Maluch, Bajkowe Poranki, Dyskusyjny Klub Księżki i program Cała Polska Czyta Dzieciom. - Oczywiście będziemy kontynuować spotkania podróżnicze z ciekawymi osobami. Wspólnie z Centrum Kultury zamierzamy zorganizować Gminny Dzień Dziecka. W kwietniu odbędzie się Grodzisk Games Days, czyli turniej gier komputerowych. Chcemy podtrzymać taki poziom jak do tej pory i chcemy się też otworzyć na miasto, czyli więcej inicjować wydarzeń w plenetrze, które zachęcą mieszkańców przyłączyć do zabawy- wyjaśnia.


Przypomnimy, że do 22 stycznia w galerii biblioteki można oglądać wystawę fotografii ze zbiorów Tadeusza Hoffmana i Urzędu Miejskiego przedstawiających miasto w zimowej świątecznej szacie, a także fotografie ze zbiorów bibliotecznego Ośrodka Wiedzy Regionalnej, które przedstawiają miasto zimą w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.

Z regionu

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

SSS (gość)

Łoł .... ale Pan Adamski szybko zadziałał :) takie systemy istnieją już dobrych kilka lat

Czytelnik (gość)

Powoli następuje zmierzch tradycyjnych bibliotek. Coraz szybszy rozwój bibliotek cyfrowych skutecznie wypiera czytelników, podobnie jak portale internetowe czytelnictwo gazet. No cóż z postępem nie da się walczyć, co nieznaczy, że wymrą wszyscy czytelnicy klasycznej książki.