Niedawno pisaliśmy o tym, jak w niedzielę przy ul. Tczewskiej w Pile złamał się gruby konar starego drzewa, spadł na chodnik, zrywając przy okazji linię wysokiego napięcia.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Niedawno pisaliśmy o tym, jak w niedzielę przy ul. Tczewskiej w Pile złamał się gruby konar starego drzewa, spadł na chodnik, zrywając przy okazji linię wysokiego napięcia. Lokatorzy bloku, zanim przyjechała straż pożarna i pogotowie energetyczne, sami pilnowali końcówki kabla, z którego strzelały iskry. Strażacy posprzątali konar, pogotowie energetyczne naprawiło awarię i prąd wrócił po kilku godzinach. Były nerwy i niepotrzebne koszty. Po tym zdarzeniu, jednak nic się nie zmieniło. Topoli nadal nikt nie przyciął, ani nie ściął. Na kolejne podobne zdarzenie nie trzeba było długo czekać.

W miniony czwartek, około godziny 14. z drzewa ułamał się kolejny konar i spadł, na chodnik. Znowu zerwał linię energetyczną i znowu nie było prądu. Lokatorzy wezwali straż, a potem pogotowie energetyczne. Nerwy sięgnęły zenitu:
– Moja córka codziennie jeździ tu rowerkiem, dzisiaj też jeździła. Niech prezydent w końcu nakaże wycięcia tego drzewa, bo dojdzie do nieszczęścia, jak przed laty na Okólnej , kiedy konar zabił mała dziewczynkę – mówiła Ewa. S. lokatorka bloku stojącego obok drzewa.
Rafał Lisiecki z Zarządu Dróg i Zieleni w Pile tłumaczy jednak, że bez zgody właściciela drzewa ściąć nie można, chyba że taką decyzję wyda prezydent miasta, powołując się na zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Wniosek taki może złożyć też właściciel sąsiadującego z topolą terenu.
– Wspólnota mieszkańców złożyła pismo, ale musi je jeszcze uzupełnić. Korespondencja trwa – dodaje pracownik Zarządu Dróg i Zieleni.
I tym sposobem starą i groźną topolę chroni urzędnicza procedura.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!