Ponad 16 tysięcy złotych to kwota jaką zebrano podczas charytatywnej aukcji dzieł sztuki, która w minionym tygodniu odbyła się w Dworku w Grabównie. Pieniądze przeznaczone zostaną na wakacyjny wypoczynek dla 66 ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Ponad 16 tysięcy złotych to kwota jaką zebrano podczas charytatywnej aukcji dzieł sztuki, która w minionym tygodniu odbyła się w Dworku w Grabównie. Pieniądze przeznaczone zostaną na wakacyjny wypoczynek dla 66 wychowanków Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie. Aukcję poprowadził w tym roku znany aktor Zbigniew Zamachowski. Obrazy, grafiki, fotografie i rzeźby tradycyjnie na aukcję przekazali pilscy artyści. Wśród nich stali bywalcy: Andrzej Tomaszewski, Janusz Argasiński, Krystyna Partyka, Alfred Aszkiełowicz, Stanisław Pręgowski, Elżbieta Wasyłyk.

Na licytacji najlepiej sprzedała się jedna z prac Andrzeja Tomaszewskiego. Nabywca zapłacił za nią 900 złotych. To dużo, czy mało?
- Średnio - komentuje Tadeusz Ogrodnik, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile. – Bo średnia cena prac pilskich artystów wynosi właśnie poniżej tysiąca złotych. Przeważnie to około 500 - 600 złotych.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!