Co roku, polskie zespoły doceniane są za oryginalne i innowacyjne rozwiązania, odnosząc liczne sukcesy w konkursie Imagine Cup. Podobnie było w ostatniej edycji konkursu, kiedy to drużyny Polski trzykrotnie wchodziły na podium. Pierwsze miejsce i nagrodę specjalną ufundowaną przez pierwszą damę Egiptu H. E. Suzanne Mubarak otrzymał poznański zespół kAMUflage.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Ponadto Polacy zdobyli dwa drugie miejsca: w kategorii „MashUp” na podium stanął Monastery of Innovations, a FteamS w kategorii „Interoperacyjność”. Zespół Demoscene Spirit z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który startował w kategorii „Projektowanie Oprogramowania”, również odniósł ogromny sukces, docierając do finałowej szóstki.

To właśnie drużyny z Poznania szczególnie wyróżniają się w konkursie Imagine Cup, wielokrotnie zajmując pierwsze miejsca w finałach. Tak jak zwycięzcy Imagine Cup 2009 – zespół kAMUflage, za innowacyjny system do nauki alfabetu Braile'a ze słuchu TraMuBraTion.

„Dzień Imagine Cup” odbędzie się 8 października br. w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej (Piotrowo 2). Tego dnia będzie można poznać ideę konkursu Imagine Cup, korzyści płynące z udziału w nim, a także zapoznać się z przykładami finałowych aplikacji, a wszystko z perspektywy samych uczestników konkursu. Ponadto, podczas spotkania będzie okazja posłuchać historii Bartosza Nyczkowskiego, który swoją pasję do technologii przekuł na sukces zawodowy. Bartek, podczas studiów na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Poznańskiej, wraz z kolegami z uczelni wziął udział w konkursie IEEE Computer Society International Design Competition (CSIDC).

W 2004 r. poznańska drużyna zajęła pierwsze miejsce w konkursie oraz otrzymała nagrodę specjalną - Microsoft Multimedia Award. Bartosz wziął również udział w programie praktyk Microsoft w Redmond, gdzie pracował w zespole Windows Server Performance. Po zakończeniu stażu, Bartosz otrzymał propozycję pracy w Microsoft w Stanach Zjednoczonych, gdzie zdobywa zawodowe doświadczenie oraz wiedzę o nowych technologiach.

Program „Dnia Imagine Cup”:


13:30 – uroczyste otwarcie z udziałem prof. Jana Węglarza z Instytutu Informatyki Politechniki Poznańskiej oraz Dariusza Piotrowskiego, dyrektora działu Developer & Platform Group w polskim oddziale Microsoft
14:00 – wprowadzenie do Imagine Cup 2010, czyli temat, idea i korzyści konkursu, które przedstawią Karol Wituszyński z Microsoft oraz Wojciech Świtała, opiekun drużyn startujących w Imagine Cup
14:30 – Imagine Cup na Politechnice Poznańskiej
15:15 – prezentacje przykładowych aplikacji finałowych
16:00 – inspirująca historia Bartosza Nyczkowskiego, czyli o tym jak pasja do technologii przekuła się w sukces zawodowy – doświadczenie w Microsoft Corporation
16:45 – sesja pytań i odpowiedzi
17:00 – zakończenie „Dnia Imagine Cup”

„Dzień Imagine Cup”:

8 października br. (czwartek), godzina 13:15
Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej,
Piotrowo 2, sala nr 4

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!