Sebastian Sz Sebastian Sz

Sebastian Sz. stanął już przed sądem za napad w Gaju Wielkim, za który był poszukiwany przez trzy lata, do 2004 roku

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Są tu zdjęcia, imiona i nazwiska, pseudonimy, wiek przestępcy, znaki szczególne oraz powód poszukiwań. W nowym serwisie poszukiwani.policja.pl zamieszczono dane o 2 tys. osób – zabójcach, rozbójnikach, oszustach. 200 innych nazwisk z fotografiami jest w portalu zaginieni.policja.pl.

– Teraz każdy może sprawdzić, czy konkretna, znana lub nieznana mu osoba jest poszukiwana przez policję – zapewniał w czwartek Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji. Zainteresowanie było tak duże, że jeszcze tego samego dnia pojawiły się problemy z serwerem. Wczoraj także trzeba było wyjątkowego szczęścia, żeby móc sprawdzić, kto jest poszukiwany. A przecież te 2 tysiące opublikowanych nazwisk to tylko wierzchołek góry lodowej.


– Obecnie w Polsce jest poszukiwanych listami gończymi około 37 tysięcy przestępców – mówi Adam Rapacki, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.
W samej Wielkopolsce policjanci szukają 4150 osób. Nie wszyscy z poszukiwanych są bandytami, którzy ukrywają się nie chcąc trafić do więzienia. Niektórzy dopiero mają być rozliczeni za swoje wybryki, zdecydowana większość to drobni przestępcy: alimenciarze, złodzieje, oszuści. Są też osoby, których zatrzymywać nie trzeba, a tylko wręczyć wezwanie, czy ustalić aktualne miejsce zamieszkania. Wszystkich jednak trzeba odnaleźć, a są wśród nich tacy, którzy robią wszystko, co w ich mocy, aby nie dać się złapać.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!