W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące Studium Wykonalności Przebiegu Linii Kolei Dużych Prędkości dla Węzła Poznańskiego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego - Wojciech Jankowiak, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania - Mirosław Kruszyński, Wicestarosta Poznański - Tomasz Łubiński oraz przedstawiciele Departamentu Transportu UMWW, Wielkopolskiego Biura Planowania Przestrzennego oraz PKP PLK S.A. Oddziału Regionalnego w Poznaniu.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego jest żywo zainteresowany stanem prac studyjnych nad projektem znanym pod skrótem „Y” w skali kraju i regionu. W tym celu na spotkanie zaproszony został Dyrektor Biura Linii Dużych Prędkości w PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Jan Raczyński, który w obszernej prezentacji przedstawił stan prac projektowych oraz działań już wykonanych, wynikających z programu budowy KDP oraz harmonogramu prac projektowych i działań organizacyjno-formalnych dotyczących planowanej inwestycji.

Na spotkaniu poruszono także sprawę możliwości przedłużenia wielkopolskiego odcinka Kolei Dużych Prędkości wzdłuż linii E-20 do granicy polsko-niemieckiej i dalej poprzez Frankfurt n. Odrą do Berlina, a tym samym włączenie jej do sieci szybkich kolei niemieckich ICE - przez nią do sieci ogólnoeuropejskiej.

Czytaj także

  Komentarze (2)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  rez (gość)

  http://www.petycje.pl/petycja/4522/petycja_w_sprawie_lokalizacji_stacji_kolei_duzych_predkozci_w_kaliszu.html

  poznańczyk (gość)

  Y poznańczyk
  02.10.09, 20:16:50
  Czy autor może podać czytelnikom gdzie planuje się zlokalizowac dworzec dla kolei największych prędkości "Y" Nie wyobrażam sobie by to to CUDo przeciskało się w ślimaczym tempie przez śródmieście. Zwłaszcza, że planuje się (i bardzo dobrze) przedłużenie linii na zachód w celu połączenia z Europą