Do sprzedaży trafił kalendarz Fundacji 2 Plus 4: „Pieskie Życie” 2015. Dzięki niemu możecie zobaczyć, jak naprawdę wygląda psi świat.

„Pieskie życie” to ścienny kalendarz na rok 2015, do którego pozowali podopieczni wrocławskiej Fundacji 2 Plus 4. Każda z kart kalendarza składa się na słowno-graficzną opowieść o pieskim życiu. Zdjęcia psów do adopcji uzupełniono o zabawne przysłowia np. kosmate myśli, ni pies ni wydra, czy zakochany po uszy.

„Bohaterami kalendarza jest trzynaście psów, szukających swojego człowieka. Szukających wytrwale, czujnie, z nosami tuż przy ziemi, stąd nasza pewność, że są one o krok od właściwej osoby. I właśnie ten krok robimy razem z nimi” czytamy na facebooku Fundacji 2 Plus 4.

Kalendarz otwiera sunia Toto, znaleziona w lisiej norze przy magazynach w Bielanach Wrocławskich. Suczka od września 2014 jest pod opieką Fundacji, której wolontariusze i szkoleniowcy starają się nauczyć życia wśród ludzi i innych zwierząt. Kalendarz zamyka Misiek. Pies, który po prostu trafił do schroniska, ale nikt nie wie dlaczego. Od 2 lat jest w domu tymczasowym i wspólnie z behawiorystami pracuje nad przezwyciężeniem swoich psich strachów i oporów: zakładania obroży, chodzenia na smyczy i w kagańcu.

Za projekt kalendarza odpowiada Grupa Społem. „Zakochane po uszy w psach, rzecz jasna. W ich wymownych ogonach, dobrych oczach i ciepłych, szorstkich grzbietach. Zauroczone entuzjazmem, z jakim podchodzą do życia. Zainspirowane radością i nadzieją. To najkrótszy opis tego, jak i dlaczego powstał ten kalendarz. Bo psy są ekstra!” komentują twórczynie kalendarza na facebooku.

Kalendarz można kupić za 40 zł przez internet na www.decobazaar.com/pieskie-zycie oraz stacjonarnie we Wrocławiu: EkoCentrum, Świnki Trzy, Machina Organika, Cafe Rozrusznik, Bar Wegański Vega, Baszta, Tajne Komplety Nowe Horyzonty.

Całkowity dochód ze sprzedaży kalendarza jest przeznaczony na rzecz Fundacji 2 Plus 4, która zajmuje się pracą z psami bezdomnymi, niechcianymi i z interwencji.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!