14 stycznia Disney Channel i Disney XD z Fundacją Dzieci Niczyje rozpoczęli kampanię "Dodaj znajomego".

Kampania opowiada historię dwójki młodych ludzi, którzy biorą udział w castingu do filmu. Stają naprzeciwko siebie i muszą odegrać dialog oparty o ich wcześniejszą rozmowę internetową, w której pojawia się hejt.

Spot jest emitowany na kanałach Disney Channel i Disney XD w w internecie, sieciach kin Helios, Cinema City i Multikino.

Kampanii towarzyszy strona http://addfriend.disney.pl/ na której można znaleźć informację o kampanii, problemie hejtowania w internecie i sposobach radzenia sobie z nim. Uruchomiono także numer telefonu 116 111 pod którą będą dyżurować eksperci, którzy pomagają młodym osobom doświadczającym przemocy w sieci.

Organizatorzy projektu zorganizują także zajęcia w szkołach, podczas których dzieci będą się uczyć komunikacji międzyludzkiej w internecie. Podczas zajęć zostaną zorganizowane trzy konkursy. Pierwszy polega na napisaniu słów piosenki promującej większą życzliwość wobec innych, drugi to przygotowanie plakatu promującego hasło "Dodaj znajomego" i trzeci, który będzie zachęcał do dzielenia się własnymi sposobami na łagodzenie hejtu.

Kampania ma na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży negatywne skutki "hejtowania" i zachęcić do przeciwstawiania się takim zachowaniom w sieci.

"Dodaj znajomego": zobacz wideo
Czytaj także

  Komentarze (2)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  skullsnbonessocietymaster (gość)

  szkoły publiczne to syf, to miejsce gdzie uczy się że Jezus był zwykłym prorokiem, wychowują nas na cywilizację słońca bo po III wojnie królewska władza zostanie oddana królowi Williamowi z domu Winsdor, ludziom wkręcą że on jest naszym nowym królem humanitarianem bla bla bla , a tak naprawde to będzie bestia ,szatan w ludzkim ciele. taka prawda ale nie każdy przeżyje III wojne by zobaczyć to na włane oczy.

  :-P (gość)

  "Hejt" jest szczególnie niedobry kiedy dotyczy np. rządu, bo niestety internetu nie da się ocenzurować tak, jak telewizji, "hejt dobry" to nadawanie na Kaczora:)))))