20-letni Damian, mieszkaniec gminy Kamieniec, utopił się w niedzielę, w Jeziorze Strykowskim. Do tej pory ciało nie zostało odnalezione. Dramat rozegrał się na plaży Ośrodka Wypoczynkowego "Muszelka" w Januszewicach ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
20-letni Damian, mieszkaniec gminy Kamieniec, utopił się w niedzielę, w Jeziorze Strykowskim. Do tej pory ciało nie zostało odnalezione.

Dramat rozegrał się na plaży Ośrodka Wypoczynkowego "Muszelka" w Januszewicach nad Jeziorem Strykowskim. Grupa przyjaciół, w tym Damian z Ujazdu i jego rodzeństwo, spędzała niedzielne popołudnie nad wodą. Do tragedii doszło ok. godziny 16. Pięcioro nastolatków w wieku od 14 do 20 lat pływało materacem po jeziorze - 25-30 metrów od brzegu. W pewnym momencie postanowili oni dopłynąć do brzegu sami. Jak wynikało z zeznań chłopców chcieli szybciej dostać się na plażę, dlatego postanowili "oderwać" się od materaca. Znalazł się wśród nich również Damian, który jak się później okazało nie potrafił pływać.

- Chłopca próbował ratować kolega, jednak nie było na to już żadnych szans - powiedział Piotr Pawlak, naczelnik ogniwa prewencji stęszewskiej policji. - Żaden z przesłuchanych nie potwierdził pogłosek, że Damiana celowo wrzucono do wody.

W akcję ratowniczą zaangażowali się też wypoczywający w ośrodku "Muszelka" oraz mieszkańcy wsi.
Na miejsce przybyła ekipa płetwonurków, którą dowodził kapitan Rafał Kociemba z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie.

- Przeszukujemy miejsca wskazania przez licznych światków, jednak są to dane nieprecyzyjne - tłumaczył nam wczoraj R. Kociemba. - Widoczność jest utrudniona przez muliste dno. Nurek pod wodą nie widzi końca swojej ręki. Jednak będziemy prowadzić działania do skutku.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!