Kamieniec : Mistrzostwa gminy w lekkoatletyce FOTO

Magdalena Łukaszewska
Kamieniec: Mistrzostwa gminy w lekkoatletyce FOTO
Kamieniec: Mistrzostwa gminy w lekkoatletyce FOTO Archiwum Gmina Kamieniec
Kamieniec : Mistrzostwa gminy w lekkoatletyce FOTO Sportowe wydarzenie zostało zorganizowane przez Towarzystwo Sportowe Gminy Kamieniec oraz tamtejszy urząd. W zmaganiach wzięli udział reprezentanci aż 12 sołectw.

Kamieniec : Mistrzostwa gminy w lekkoatletyce FOTO Uczestnicy spotkali się 21 czerwca na stadionie sportowym. Frekwencja była bardzo duża, udział w imprezie wzięli zarówno starsi jak i młodsi. Każdy mógł się zmierzyć w jednej z trzech konkurencji. Wszystkich zawodników podzielono według kategorii wiekowych.
Dzieci do 6 lat oraz w kl. I-III biegły na 50 i 100 m – był to bieg wspólny dla dziewczynek i chłopców. W kl. IV-VI oraz gimnazjalistów zawodnicy podzieleni byli na dziewczyny i chłopców, a biegi odbyły się odpowiednio dla kategorii wiekowej na dystansie 200 i 400 m. W kategorii kobiet i mężczyzn w wieku do 35 i powyżej 35 lat uczestnicy wzięli udział w takich konkurencjach jak: skok w dal, pchnięcie kulą oraz biegi na 100m i 400m.
Dodatkowo w każdej z grup wiekowych odbył się bieg na 1200 m dla kobiet do 35 lat, oraz bieg na 1600 m dla mężczyzn do 35 lat. Zwycięzcy w każdej z konkurencji otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Oprócz indywidualnej rywalizacji przedstawiciele poszczególnych miejscowości za udział w każdej z konkurencji mieli możliwość zebrania dodatkowych punktów dla swoich wiosek.
Ostatecznie zwycięstwo w ogólnej klasyfikacji zdobyło Wąbiewo, drugie miejsce zajął Konojad a na trzeciej pozycji uplasował się Kamieniec.