Strażacy podczas wciągania flagi na maszt przed Urzędem Gminy Strażacy podczas wciągania flagi na maszt przed Urzędem Gminy

Strażacy podczas wciągania flagi na maszt przed Urzędem Gminy (© Fot. ARCHIWUM)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Rozpoczęły się one już w sobotę 12 września od rozgrywek sportowych z udziałem rad parafialnych biorących udział w zawodach przeciągania liny, w których bezkonkurencyjni byli siłacze z parafii p.w. św. Michała Archanioła z Konojadu. W zawodach brali również udział księża proboszczowie z czterch parafii, którzy z pełnym poświęceniem grali w badmintona.

Rozgrywki kończyli przedstawiciele zakładów pracy z gminy Kamieniec rozgrywając mecze w siatkówkę.
Sobotni wieczór kończył się koncertem zespołu rockowego z Czempinia „Desire” oraz dyskoteką dla wszystkich mieszkańców.
Główne uroczystości związane z nadaniem herbu i flagi odbyły się w niedzielę 13 września i rozpoczęły się mszą świętą, w której udział brali zaproszeni goście, mieszkańcy gminy oraz czterdziestoosobowa delegacja z partnerskiej gminy Dahmetal (Niemcy). Mszę świętą w języku polskim i niemieckim odprawił przedstawiciel Kurii Metropolitarnej w Poznaniu, ks. prałat Jan Stanisławski.

Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości na czele z Grodziska Orkiestra Dętą i pocztami sztandarowymi przeszli przed budynek Urzędu Gminy, gdzie wicewojewoda Przemysław Pacia, wicemarszałek Wojciech Jankowiak, wójt Gminy Piotr Halasz oraz przewodniczący Rady Gminy Kamieniec Andrzej Stamierowski odsłonili herb, który znajduje się na frontowej ścianie budynku.

Delegacja strażaków z OSP Kamieniec, przy dźwiękach hymnu narodowego, wciągnęła poświęconą w trakcie mszy św. flagę na maszt.
Po zakończeniu części oficjalnej orkiestra poprowadziła uczestników uroczystości na stadion, gdzie wójt odbierał gratulacje i życzenia od zaproszonych gości, wśród których byli posłowie na Sejm RP Stanisław Stec i Stanisław Kalemba, radny Sejmiku Wojewódzkiego Killion Munyama, starosta Powiatu Grodziskiego Stanisław Hadka, nadleśniczy z Nadleśnictwa Kościan Władysław Praiss, włodarze gmin powiatu grodziskiego oraz szefowie licznych instytucji.


Uroczystości nadania herbu zbiegły się również z jubileuszem 25–lecia kontaktów z partnerską gminą Dahmetal. Wójt Piotr Halasz i burmistrz Manfred Hartfelder podpisali również na stadionie dalszą umowę współpracy, a na zakończenie uroczystości planowany był mecz piłkarski między oldboyami z Kamieńca i Dahmetal, jednakże ulewny deszcz zmusił zawodników do opuszczenia murawy boiska.

Pamiątką upamiętniającą uroczystość jest drzewko dębu darowane przez Nadleśnictwo Kościan, posadzone przez wójta Kamieńca i zaproszonych gości, które ma również być symbolem współpracy między partnerskimi gminami.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!