Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Polski mistrz olimpijski oddał dwa fenomenalne skoki. Konkurencja była jednak spora.

W pierwszej serii Kamil Stoch oddał najdłuższy w konkursie skok. Wylądował na 134 metrze. W drugiej skok był nieco tylko krótszy, (wylądował na 133 metrze). O zwycięstwie zadecydowały też wyniki po pierwszej serii.

Sędziowie ocenili skok Stocha z drugiej serii wysoko. Jeden przyznał 19.5 punktu, pozostali po 19 puntów.Kamil Stoch już w sobotnim konkursie drużynowym udowodnił wielką formę. Polska drużyna zajęła wtedy piąte miejsce.

Sport: Czytaj więcej!

Do serii finałowej awansowało czterech Polaków, ale Maciej Kot zajął ostatnie miejsce, Klemens Murańska skończył konkurs na 26. miejscu, a Piotr Żyła na 27. miejscu.Kolejny konkurs PŚ zaplanowano na przyszły weekend w Sapporo.

Czytaj także

  Komentarze (2)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  pilanka (gość)

  Nie że się nie cieszę, bo cieszę się ogromnie z tego zwycięstwa Kamila Stocha ale co to ma wspólnego z naszym miastem Piła, taka ścieżka do artykułu: Piła->Sport->Kamil Stoch triumfuje na Wielkiej Krokwi! [ZDJĘCIA]"
  Jakoś po zmianie szaty graficznej trudno tu znaleźć informacje lokalne, istny misz-masz.