Ponad 19 tysięcy kary nałożył na gminę Piła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Samorząd został ukarany za monopolistyczne praktyki. UOKiK nieprawidłowości doszukał się w gminnym planie gospodarki odpadami.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Ponad 19 tysięcy kary nałożył na gminę Piła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Samorząd został ukarany za monopolistyczne praktyki. UOKiK nieprawidłowości doszukał się w gminnym planie gospodarki odpadami. Znalazł się w nim m.in. zapis, że zadania dotyczące wywozu odpadów zostają przekazane na wyłączność jednej firmie - gminnej spółce Altvater.
Zapis o wyłączności dla Altvatera skutecznie zablokował wejście na pilski rynek innej firmie. Pilscy samorządowcy tłumaczą, że odmówili tylko jednej konkurencyjnej dla Altvatera spółce. Do winy jednak się poczuwają.

– Nie będziemy odwoływać się od tej decyzji. Zapłacimy karę – mówi Jerzy Wołoszyński, wiceprezydent Piły.
Prezydent zapewnia, że feralny wpis zostanie z planu gospodarki odpadami usunięty w ciągu pół roku. Dzięki temu m.in. kara nałożona pierwotnie przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta (ponad 70 tys. złotych), została przez niego znacznie zmniejszona.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!